REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Co tydzień nowy tytuł od Gutek Film do obejrzenia za darmo w Ninatece. Wakacyjna akcja rusza już dzisiaj

Już od dzisiaj, przez całe wakacje, co tydzień na Ninateka.pl będzie pojawiał się nowy tytuł z katalogu Gutek Film. Najbliższe dwa miesiące upłyną więc pod znakiem ambitnie rozrywkowego kina. A najlepsze jest to, że każdą z produkcji będzie można obejrzeć za darmo i bez reklam.

25.06.2020
14:53
Gutek Film Ninateka filmy za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Gutek Film i Ninateka połączyli siły i wybrali 10 filmów, które mają nam pomóc przetrwać wakacje z koronawirusem w tle. Tym samym nie musicie wychodzić do studyjnych kin, aby móc poobcować z kinem ambitnym. Możecie konsumować kulturę całkowicie za darmo siedząc bezpiecznie w domu. Aby was do tego zachęcić przygotowaliśmy listę tytułów, których nie warto przegapić.

Gimme Danger

Co prawda mało punkowy jest ten film o The Stooges z Iggym Popem na czele. Na szczęście muzyka legendarnego zespołu wynagradza powolną i grzeczną (żeby nie powiedzieć tendencyjną) narrację. W dokumencie Jima Jarmuscha poznamy historię grupy, która wyznaczała nowe standardy nie tylko muzyczne, ale również występów na żywo. Reżyser przedstawia ich losy od założenia kapeli do jej rozwiązania, posiłkując się wypowiedziami jej członków. A jeśli po seansie poczujecie niedosyt rock&rolla niedługo potem na Ninatece pojawi się fabularne „Control” o życiu wokalisty Joy Division i produkcja złożona z fragmentów wywiadów z frontmanem Nirvany „Kurt Cobain o synu”.

„Gimme Danger” będzie dostępne za darmo w Ninateka.pl od 9 do 17 lipca.

Siostra twojej siostry

Niedawno zmarła Lynn Shelton pozostawiła po sobie katalog niezależnych filmów, w których dała się poznać miłośnikom kina indie jako specjalistka od relacji międzyludzkich. Zarówno tych rodzinnych, jak damsko-męskich. „Siostra twojej siostry” to zabawna, a jednocześnie wyjątkowo ciepła opowieść o nietypowym trójkącie miłosnym. Dwie siostry oraz przyjaciel jednej z nich spędzają kilka dni w położonym na odludziu domku. Wtedy na jaw wychodzą skrywane od lat emocje i tajemnice. Nakręca się w ten sposób spirala żalów, intryg, a nawet manipulacji. Jednym z atutów tej urokliwie prostej produkcji jest rola znanej dzisiaj z „Na skraju jutra”, „Sicario” czy „Cichego miejsca” Emily Blunt.

„Siostra twojej siostry” będzie dostępna za darmo w Ninateka.pl od 16 do 23 lipca.

Mistrz

Kiedy w jednym filmie występuje Joaquin Phoenix i Philip Seymour Hoffman, a za kamerą staje Paul Thomas Anderson, to wiedz, że nie dane będzie ci oderwać wzroku od ekranu. Twórca „Aż poleje się krew” przedstawia historię inspirowaną po części losami założyciela ruchu religijnego scjentologów. Wzorowany na nim Lancaster Dodd przygarnia pod swoją opiekę straumatyzowanego weterana II wojny światowej, który nie potrafi odnaleźć się w otaczającej go rzeczywistości. Dodd zauroczy go swoimi przekonaniami i podejściem do życia, przez co Frank zostanie jego najwierniejszym uczniem. Reżyser jak zwykle nie śpieszy się z opowieścią, urzekając nas jej klimatem, ale jednocześnie chowa kilka asów w rękawie.

„Mistrz” będzie dostępny za darmo w Ninateka.pl od 30 lipca do 6 sierpnia.

Magical Girl

Po pierwszych scenach „Magical Girl” można oczekiwać, że reżyser pójdzie ścieżką wydeptaną przez setki, jeśli nie tysiące innych filmów. Ojciec wyczytuje z pamiętnika swojej śmiertelnie chorej córki jej najskrytsze marzenie. Chciałaby sukienkę ulubionej postaci z anime. Ta jest droga, a Luis jest bezrobotnym nauczycielem literatury i ledwo wiąże koniec z końcem. Zrobi jednak wszystko, aby uszczęśliwić swoje dziecko, wprawiając w ruch niezdatny do przewidzenia ciąg przyczynowo-skutkowy. Reżyser Carlos Vermut z ironią, a jednocześnie śmiertelną powagą podchodzi do podejmowanych w produkcji tematów. Dlatego nawet jeśli korzysta ze znanych klisz, zaraz okazuje się, że chciał nas tylko zbić z tropu. Mnogość postaci i wątków pozwala mu natomiast przedstawić kompleksowy portret współczesnej Hiszpanii.

„Magical Girl” będzie dostępne za darmo w Ninateka.pl od 6 do 13 sierpnia.

Nasza młodsza siostra

Na przestrzeni lat japoński reżyser Hirokazu Koreeda wyrobił sobie własny, oryginalny styl, który łatwo wpisuje się w gusta zachodniej publiczności. Opowiada on o rzeczach ważnych, jakby to były fraszki. „Nasza młodsza siostra” nie jest pod tym względem wyjątkiem. Nominowany do Złotej Palmy melodramat rodzinny przemienia się tu w prawdziwe feel good movie. Chociaż nie brakuje w nim dołujących momentów, narracyjny optymizm staje się zaraźliwy. Jest to opowieść o trzech siostrach. Sachi, Yoshino i Chika udają się na pogrzeb swojego dawno niewidzianego ojca, a podczas uroczystości poznają swoją przyrodnią siostrę Suzu.

„Nasza młodsza siostra” będzie dostępna za darmo w Ninateka.pl od 20 do 27 sierpnia.

Wszystkie tytuły Gutek Film jakie pojawią się w ramach inicjatywy za darmo na Ninateka.pl wraz z datami ich dostępności:

25.06–02.07

 • „Ava”, reż. Léa Mysius

02.07–09.07

 • „Jak ojciec i syn”, reż. Hirokazu Kore-eda

09.07–16.07

 • „Gimme Danger”, reż. Jim Jarmusch

16.07–23.07

 • „Siostra twojej siostry”, reż. Lynn Shelton

23.07–30.07

 • „Control”, reż. Anton Corbijn

30.07–06.08

 • „Mistrz”, reż. Paul Thomas Anderson

06.08–13.08

 • „Magical Girl”, reż. Carlos Vermut

13.08–20.08

 • „Kurt Cobain: About a Son”, reż. A. J. Schnack

20.08–27.08

 • „Nasza młodsza siostra”, reż. Hirokazu Kore-eda

27.08–03.09

REKLAMA
 • „Frank”, reż. Lenny Abrahamson

Więcej informacji znajdziecie na Facebookowej stronie wydarzenia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA