REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Gwiezdne wojny" już wkrótce na twoim smarftonie. Wszystkie filmy trafią do dystrybucji cyfrowej

Wszystkie sześć filmów wchodzących w skład Gwiezdnej sagi od najbliższego piątku będzie można zakupić za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej. "Gwiezdne wojny" mają się znaleźć w ofercie między innymi Google Play, iTunes oraz sklepów Xboxa i Playstation.

07.04.2015
11:44
Gwiezdne wojny już wkrótce trafią do dystrybucji cyfrowej
REKLAMA
REKLAMA

"Gwiezdne wojny" w takiej formie dystrybucji pojawią się po raz pierwszy. Wszystkie sześć części będzie dostępnych w jakości HD, a uzupełniać mają je dodatki specjalne, takie jak między innymi komentarze twórców, usunięte sceny i filmy zza kulis, odsłaniające szczegóły powstawania Gwiezdnej sagi. Część z tych dodatków nigdy wcześniej nie była publikowana. Ich pełną listę znajdziecie tutaj. Premiera cyfrowego wydania odbędzie się w piątek. Zgodnie z zapowiedziami Disneya, będzie ono udostępnione od razu na całym świecie.

Każdą część będzie można zakupić pojedynczo - cena jednego filmu ma wynosić 19,99 dolarów (ok. 74 zł). Jeżeli zdecydujemy się na zakup całej Sagi w pakiecie, przyjdzie nam zapłacić 89 dolarów (ok. 330 zł). Nie wiadomo jeszcze, czy ceny te obowiązywać będą wszędzie, czy zostaną dostosowane do lokalnych rynków. Wszystkie sześć filmów wydanych na Blu-ray można obecnie zakupić za mniej więcej 300 złotych.

star_wars

Tak zwana "stara trylogia", w skład której wchodzą "Nowa nadzieja", "Imperium Kontratakuje" i "Powrót Jedi" do dystrybucji cyfrowej trafi w wersji Blu-ray. Filmy mają się znaleźć w ofercie wszystkich największych platform - m. in. Google Play, iTunes, Amazon, Xbox Video, Playstation Store czy Vudu. Disney zastrzega, że dostępne dodatki mogą się różnić w zależności od wybranej platformy.

REKLAMA

Fakt, że "Gwiezdne wojny" nareszcie doczekają się wydania cyfrowego oczywiście cieszy, jakkolwiek ceny - jak na nasze realia - są mało przystępne. A biorąc pod uwagę ile trzeba zapłacić za niektóre filmy na polskim Google Play, ich obniżka nie wydaje się szczególnie prawdopodobna. Tak czy inaczej, ci, którzy chcą mieć dostęp do Sagi z niemal każdego miejsca na Ziemi i z prawie każdego urządzenia, wreszcie otrzymają taką możliwość.

gwiezdne wojny
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA