REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

J.J. Abrams: „skończyłem prace nad scenariuszem Epizodu IX". Zdjęcia do Gwiezdnych wojen ruszają w lipcu

Zamknięte grono osób zaangażowanych w produkcję Gwiezdnych wojen już wie, jak zakończy się nowa trylogia jednej z najbardziej kasowych serii w historii kina. Ciekawe, w jakim kierunku podąży opowieść nakreślona wcześniej przez Riana Johnsona.

22.02.2018
17:36
gwiezdne wojny: epizod ix scenariusz
REKLAMA
REKLAMA

J.J. Abrams ogłosił wywiadzie, który możecie obejrzeć w całości na samym końcu tego tekstu, że scenariusz do dziewiątej części Gwiezdnych wojen jest już gotowy. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w lipcu tego roku. Ów scenariusz budzi większe niż zwykle zainteresowanie fanów z uwagi na kontrowersyjne decyzje podjęte w poprzednim epizodzie, zatytułowanym Ostatni Jedi. Najpierw od filmu odsunięto Colina Trevorrowa, a Rian Johnson z uwagi na swoje odważne decyzje podzielił fanów sagi.

Autorem scenariusza do dziewiątego epizodu jest ta sama osoba, która napisała scenariusz do Przebudzenia Mocy. Tym razem jednak Abrams miał pomoc w postaci Chrisa Terrio. Po trzech niesatysfakcjonujących próbach napisania samodzielnie scenariusza zwrócił się - za zgodą Lucasfilm - po pomoc. Czwarte podejście, już wspólnie z Terrio, poszło ponoć gładko.

Gwiezdne wojny: Epizod IX – scenariusz przewiduje nowe postacie.

We wspomnianym wywiadzie Abrams wyraził entuzjazm związany z posiadaniem całego scenariusza jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć. Nie zapomniał też pochwalić swojego partnera w pracy nad scenariuszem, którego określił mianem geniusza. Czy na wyrost? O tym się przekonamy. Terrio ma na swoim koncie filmy… różnej jakości. Pisał scenariusze do – między innymi – Batman v Superman: Świt sprawiedliwości czy Ligi sprawiedliwych. Otrzymał też Oscara za jego scenariusz do Operacji Argo.

Epizod IX ma rzekomo – choć Lucasfilm nie potwierdził tego oficjalnie – zakończyć sagę rodu Skywalkerów. Film też miał się skupić na postaci Lei Organy, ale w związku z niespodziewaną śmiercią aktorki, wszystkie wstępne pomysły trzeba było wyrzucić do kosza.

REKLAMA

Jak zdradza Abrams, najbliższe miesiące to przede wszystkim szukanie aktorów do nowych postaci. Gwiezdne wojny: Epizod IX (tytuł tymczasowy) mają pojawić się w kinach w grudniu przyszłego roku. Wywiad z reżyserem dostępny jest poniżej:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA