REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pojazdy inspirowane wojną w Korei. W Ostatnim Jedi pojawią się nowe maszyny

Najwyższy Porządek stworzył pojazdy, które mają mu pomóc w uporaniu się z Ruchem Oporu. Nie da się ukryć, że maszyny są mocno inspirowane myślą techniczną Imperium Galaktycznego.

25.08.2017
18:01
Ostatni Jedi pojazdy
REKLAMA
REKLAMA

Maszyny kroczące typu AT-AT czy Gwiezdne Niszczyciele Imperium nie utrzymały pola rebeliantom. Dlatego Najwyższy Porządek wprowadza broń znacznie większego kalibru. Ma ona przynieść mu ostateczne zwycięstwo.

Oto pojazdy Najwyższego Porządku w „Ostatnim Jedi”.

Ostatni Jedi pojazdy class="wp-image-92733"

Lucasfilm zaprezentował dwa nowe pojazdy, które są efektem wysiłków inżynierów nieustannie pracujących nad unowocześnianiem machiny wojennej Najwyższego Porządku. Powyższa ilustracja prezentuje AT-M6, a więc All Terrain Megacaliber 6. Jest znacznie większy od AT-AT i wyposażono go w dwa potężne działa orbitalne.

Ostatni Jedi pojazdy class="wp-image-92734"

Najwyższy Porządek wprowadzi do służby Gwiezdny Pancernik. To nowy okręt wojenny z dwoma potężnymi działami, które idealnie nadają się do bombardowania naziemnych placówek rebeliantów. Gwiezdny pancernik ma 7,7 km długości i jest wyposażony w 24 działa obronne, które bez trudu zamienią każdy wraży myśliwiec czy bombowiec w gwiezdny pył. Nadal jest jednak mniejszy od 19-kilometrowego Super Gwiezdnego Niszczyciela, którym poruszał się Vader.

Jeden z pojazdów pierwotnie nawet... nie był w planach.

Dopiero w fazie post-produkcji filmu Kevin Jenkins, który projektuje pojazdy dla Gwiezdnych wojen, pokazał swój pomysł reżyserowi, Rianowi Johnsonowi. Dopiero wtedy jego koncept i wygląd zostały ostatecznie zatwierdzone. Podczas szkicowania samego filmu, Johnson przekazał projektantom, że pojazd będzie określany jako pancernik i ma być zdolny do ostrzeliwania instalacji naziemnych.

Jenkins przy projektowaniu nowych pojazdów dla Najwyższego Porządku inspirował się historią. Skoro bitwy kosmiczne z Drugiej Wojny Światowej były inspiracją dla George'a Lucasa, to niech następująca po niej wojna w Korei, będzie muzą przy projektowaniu unowocześnionych jednostek Najwyższego Porządku.

REKLAMA

Podobne podejście zastosowano również przy projektowaniu AT-M6. Jenkins wprost wskazuje swoje źródło inspiracji. Mówi o ewolucji czołgu Sherman, którego następcami są pojazdy takie jak Abrams, Chieftain czy Challenger.

Te dwa pojazdy będziecie mogli ujrzeć w filmie Ostatni Jedi. Ten trafi już 14 grudnia 2017 roku do kin w całej Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA