REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Skywalker. Odrodzenie” - zobacz, co zdradzają najnowsze zdjęcia z planu IX epizodu „Gwiezdnych wojen”

Najnowszy, dziewiąty epizod „Gwiezdnych wojen” zatytułowany: „Skywalker. Odrodzenie” ma pojawić się w kinach na całym świecie 19 grudnia tego roku. Prace na planie mega-produkcji Lucasfilm wciąż trwają.

22.05.2019
20:10
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie – zobacz nowe zdjęcia z planu
REKLAMA
REKLAMA

W najnowszym numerze magazynu Vanity Fair możemy oglądać piękne zdjęcie fotografki Annie Leibovitz. Artystka odwiedziła niedawno plan filmu „Skywalker. Odrodzenie” i uchwyciła nie tylko poszczególne postaci w intrygujących lokalizacjach, ale także postęp prac nad produkcją, która ma szansę pobić rekord box-office.

Wizyta Leibovitz należy już do tradycji serii. 

Jej pierwsze fotografie związane z Sagą pochodzą z 1980 roku i planów „Imperium Kontratakuje”, a od czasów „Mrocznego Widma” najbardziej znana fotograf na świecie może liczyć na co najmniej kilka dni wśród pięknych plenerów, na których rozgrywają się kolejne sceny„Gwiezdnych wojen”.


Pustynne tereny, które możemy oglądać na najnowszych fotografiach, to Wadi Rum, „Dolina Księżyca”, mieszcząca się w południowej Jordanii. Reżyser J.J. Abrams lubi kręcić w prawdziwych plenerach, gdyż jak twierdzi:

Jest coś niezwykle prawdziwego w sposobie, w jaki słońce odbija się od ziaren piasku, o czym nigdy nie pomyślelibyśmy, projektując przestrzeń tylko na ekranie komputera.

Argument ten użyty był w odpowiedzi na pytanie Oscaara Isaaca, dlaczego na środku pustyni stoi ogromny green-screen.

Skoro mamy kręcić na jego tle, po co właściwie tu przyjechaliśmy? – pytał żartobliwe aktor wcielający się w Poe Damerona.

Gwiezdne Wojny: Skywalker: Odrodzenie - nowe zdjęcia

Reżyser „Przebudzenia Mocy” wie jednak, jak połączyć zdobycze technologii z analogową magią kina. 

„Gwiezdne wojny” to jedno z tych dzieł, które owiane jest ogromną tajemnicą. Nowe informacje dotyczące kolejnych części gwiezdnej sagi są dawkowane, aby umożliwić widzowi jak największe emocje podczas wizyty w kinie. Tak samo jest w przypadku „Skywalker. Odrodzenia”, finału Sagi Skywalkerów, choć nie ostatnim filmie w uniwersum „Gwiezdnych wojen”.

Tym bardziej ciekawe jest to, że na nowych fotografiach możemy dostrzec nieznane dotąd postaci. Wśród nich znajdują się Keri Russell jako Zorri Bliss czy Naomi Ackie jako Jannah, nowa pomocniczka Finna.

Gwiezdne Wojny: Skywalker: Odrodzenie na nowych zdjęciach

Leibovitz uchwyciła też moment, gdy ekipa osłania Lee Danielsa, aktora wcielającego się w C-3PO, przed gorącym pustynnym słońcem. Autor artykułu Vanity Fair, podkreśla, że możliwe, iż C-3PO będzie jedyną postacią, która pojawiła się w każdym z dziewięciu filmów Sagi. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że historia rozgrywa się na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Skoro mowa o zamierzchłych czasach – zwiastuny zapowiadały powrót ulubieńca wielu fanów oryginalnej trylogii – Lando Calrissiana, który po śmierci Hana Solo, odzyskał swój ukochany statek. Zdjęcie Leibovitz podkreśla jedynie, jak dobrze Billy Dee Williams wygląda za sterami Sokoła Milenium.

REKLAMA

Niezwykle ciekawe informacje dotyczą też Kylo Rena i Rey, których możemy oglądać w pięknym pojedynku, wśród skąpanych wodą skał. Mówi się, że ich niezwykłe połączenie, które odkryliśmy w „Ostatnim Jedi” może być dużo głębsze i dużo bardziej niebezpieczne, niż pierwotnie się wydawało. Niektórzy zdają się wręcz sugerować, że dzięki niemu para bohaterów będzie mogła nawet walczyć ze sobą nawzajem. Sformułowanie „wojna umysłów” nabiera nowego znaczenia. Czy Moc jest w stanie przetransportować naszych bohaterów i sprawić fizyczny ból drugiej stronie?

„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” pojawi się na ekranach kin 19 grudnia 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA