REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

„Wojny klonów”, czyli serial animowany osadzony w świecie „Gwiezdnych wojen” trafił właśnie na platformę HBO GO

Platforma streamingowa HBO GO daje widzom możliwość poznania świetnie ocenianego serialu animowanego powiązanego z Gwiezdną Sagą. Na platformę trafiły właśnie dwa sezony „Wojen klonów”.

29.11.2019
14:00
Gwiezdne wojny: Wojny klonów - kadr promocyjny
REKLAMA
REKLAMA

Akcja „Wojen klonów” rozgrywa się między 2. i 3. epizodem Gwiezdnej Sagi - „Atakiem klonów” i „Zemstą Sithów”. O tym okresie wojny domowej mogliśmy usłyszeć już po raz pierwszy w „Nowej nadziei” z 1977 roku.

Pierwszy raz wydarzenia tego burzliwego okresu zobaczyliśmy jednak dopiero w 2003 roku, gdy na ekranie Cartoon Network zadebiutowała animacja Genndy’ego Tartakovsky’ego, twórcy „Laboratorium Dextera” czy „Samuraja Jacka”. Produkcja animowana składała się z serii krótkich odcinków nakręconych w różnym stylu. Warto podkreślić, że mimo przychylnego odbioru, serial Tartakovsky’ego nie należy do głównego kanonu „Gwiezdnych wojen”, stając się częścią tzw. „Legends”.

Kilka lat później stacja Cartoon Network zaczęła bowiem produkować inny serial animowany już grafiką kompuerową o tym samym tytule. Produkcja „Wojny klonów” powstała pod czujnym okiem Dave’a Filoniego i Henry’ego Girloya, których prace nadzorowane były przez samego George’a Lucasa.

Produkcja „Gwiezdne wojny: Wojny klonów” zadebiutowała w 2008 roku. Warto przypomnieć, że zanim produkcja trafiła na antenę Cartoon Network, również w kinach pojawił się film pełnometrażowy o tym samym tytule, będący wstępem do całej opowieści. Film, w przeciwieństwie do serialu nie zyskał zbytniej przychylności fanów „Gwiezdnych wojen”.

Produkcja w odcinkach szybko natomiast zaskarbiła sobie wiernych odbiorców, którzy zapewnili jej dobrą oglądalność przez pięć sezonów. Szósty sezon wyemitowano już na platformie Netflix, gdyż Cartoon Network zakończyło współpracę z Lucasfilm.

Produkcja cieszy się tak dużą popularnością, że platforma Disney+ ogłosiła już, że w jej ofercie pojawi się siódmy, finałowy sezon. Ma on zadebiutować już w lutym przyszłego roku.

REKLAMA

Tymczasem platforma streamingowa HBO GO kupiła niedawno prawa do emisji serialu Filoniego i planuje udostępnić swoim widzom wszystkie pięć z sześciu dotychczasowych sezonów. Dzisiaj na platformie zadebiutowały serie nr 1 i 2. Kolejne pojawią się tam 6 (serie 3 i 4) i 13 grudnia (seria nr 5).

Serial „Gwiezdne wojny: Wojny klonów” jest już dostępny na platformie streamingowej HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA