REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

Genialne zestawienie wszystkich zmian wprowadzonych w oryginalnej trylogii "Gwiezdnych wojen"

Pomiędzy poszczególnymi wersjami filmów wchodzących w skład oryginalnej trylogii "Gwiezdnych wojen" wprowadzonych zostało wiele zmian, mające na celu udoskonalenie tych dzieł. Jeżeli nie kolekcjonujecie wszystkich wydań, teraz macie okazję szczegółowo porównać je ze sobą.

28.07.2015
9:59
Gwiezdne wojny: genialne zestawienie wszystkich zmian wprowadzonych w oryginalnej trylogii
REKLAMA
REKLAMA

Wszystko dzięki użytkownikowi Marcelo Zuniga, który na swoim kanale na YouTube udostępnił obszerne materiały, prezentujące wszystkie zmiany, dokonane pomiędzy kolejnymi wersjami "Nowej nadziei", "Imperium kontratakuje" oraz "Powrotu Jedi". Młodsi fani zapewne nigdy nawet nie mieli możliwości obejrzenia oryginalnych wydań z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, dla wielu ciekawe może być też zestawienie różnic pomiędzy edycjami DVD i Blu-ray.

Lista tych zmian nie jest niczym nowym - od dawna krąży w Internecie - jednak dopiero teraz ktoś zmontował je wszystkie w solidny, świetnie przygotowany materiał filmowy, który rewelacyjnie je unaocznia. Niektóre z nich są tak drobne, że praktycznie niedostrzegalne, inne zdecydowanie bardziej rzucają się w oczy. Generalnie większość wpłynęła na oryginalne "Gwiezdne wojny" zdecydowanie korzystnie, choć nie brak i takich, które - z perspektywy czasu - wydają się straszną pomyłką.

Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja


Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje

REKLAMA

Gwiezdne wojny: Powrót Jedi

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA