REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gwiezdne wrota od jutra w ShowMax. To gratka dla fanów serii Stargate

ShowMax chce ponownie otworzyć Gwiezdne wrota i pozwoli widzom przenieść się do innych światów. W usłudze będzie można obejrzeć aż 17 sezonów tego kultowego serialu science-fiction.

11.05.2017
17:08
w showmax można obejrzeć 17 sezonów stargate gwiezdne wrota
REKLAMA
REKLAMA

Gwiezdne wrota to jeden z najdłużej emitowanych seriali o podróżach międzygwiezdnych, który pamiętam jak przez mgłę z lat młodości. Już niedługo będę mógł sobie odświeżyć wspomnienia. ShowMax poinformował nas dziś, że wszystkie 17 sezonów z trzech różnych seriali w ramach uniwersum Stargate będzie można obejrzeć w polskiej wersji serwisu.

Nie wiem tylko, kiedy znajdę czas by przypomnieć sobie całe Gwiezdne wrota...

Na trzy seriale, którym początek dał film Stargate z początku lat 90. ubiegłego wieku, składa się aż 17 sezonów. Przekłada się na 334 odcinki i 215 godzin oglądania ciurkiem przygód ludzi i kosmitów podczas międzygwiezdnych wojaży, które są możliwe dzięki tytułowemu portalowi.

Gwiezdne wrota pod względem długości nie jest może na poziomie Doktora Who (831 odcinków) i Star Treka (725 odcinków), ale nadrabianie tego bez brania urlopu może zająć tygodnie, jeśli nie miesiące. ShowMax najwyraźniej ma nadzieję na to, że przyciągnie klientów na długi czas.

Serwis udostępni wszystkie trzy główne serie w tym uniwersum, czyli Stargate SG-1, Stargate Atlantis i Stargate Universe.

Emisja Stargate SG-1 rozpoczęła się w 1997 roku, czyli na 3 lata po premierze filmu. W serialu nie powrócił Kurt Russel, który wystąpił w filmowych Gwiezdnych wrotach. Twarzą SG-1 został natomiast Richard Dean Anderson, którego starsi widzowie mogą kojarzyć z roli MacGyvera.

Stargate SG-1 był emitowany przez dziesięć kolejnych lat, a na 10 sezonów składa się 214 odcinków. To pozwoliło serii przebić pod względem liczby epizodów Z Archiwum X, a ten północnoamerykański rekord pokonało dopiero Smallville w 4 lata później i Supernatural w 2016 roku.

Stargate Atlantis to nadawany przez pięć lat spin-off głównej serii.

REKLAMA

Pilot Stargate Atlantis pojawił się w 2004 roku. Serial opowiadał on o wydarzeniach po zakończeniu siódmego sezonu SG-1. Stargate Universe było jeszcze krótsze i emisja drugiego spin-offa potrwała zaledwie dwa sezony od 2009 do 2011 roku i jest - przynajmniej na razie - zwieńczeniem całej serii Gwiezdne wrota.

Wszystkie 17 sezonów Stargate zostanie udostępnione w ShowMax już jutro, czyli 12 maja 2017 roku. Jak na razie w usłudze można obejrzeć dwa filmy rozgrywające się w tym uniwersum: Gwiezdne wrota z 1994 roku w reżyserii Rolanda Emmericha i Gwiezdne wrota: Arka prawdy nakręcone 14 lat później przez Martina Wooda.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA