REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Remake "Gwiezdnych wrót" będzie pierwszą częścią trylogii

Film "Gwiezdne wrota" z 1994 roku, na podstawie którego powstało kilka seriali, w bliżej nieokreślonej przyszłości otrzyma remake. Okazuje się, że będzie on jednocześnie pierwszą częścią trylogii.

04.02.2015
9:09
Nowe "Gwiezdne wrota" będą pierwszą częścią trylogii
REKLAMA
REKLAMA

"Gwiezdne wrota" to klasyka kina science-fiction z lat 90. Fabuła filmu skupia się na odkryciu tajemniczego portalu pozaziemskiego pochodzenia, który pozwala przenosić się między planetami. Grupa żołnierzy wraz z młodym naukowcem Danielem Jacksonem udaje się w podróż w nieznane, by odkryć dokąd prowadzą te wrota. Gwiazdami tej wersji filmu byli James Spader oraz Kurt Russell.

Nowa wersja "Gwiezdnych wrót", którą najprawdopodobniej wyreżyseruje twórca oryginału, Roland Emmerich, opowiadać będzie tę samą historię, która jednak zostanie rozwinięta przez dwie kolejne części. Do napisania scenariusza całej trylogii zaangażowani zostali właśnie Nicolas Wright oraz James A. Woods. Producentem filmu będzie Dean Devlin.

REKLAMA
gwiezdne wrota 2

Zdjęcia do remake'u "Gwiezdnych wrót" mają się rozpocząć po zakończeniu produkcji drugiej części "Dnia niepodległości", nad którą również pracuje Roland Emmerich. Jej premiera zapowiedziana jest na rok 2016. Nowe "Gwiezdne wrota" nie mają jeszcze ustalonej daty premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA