Polsat Box Go
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Masz ochotę na dobry horror i trochę strachu – te tytuły obejrzysz w Polsat Box Go

Lokowanie produktu

Zbliża się Halloween i choć to „produkt” zapożyczony z kultury amerykańskiej, traktowany u nas z dużym przymrużeniem oka, to jest jednocześnie świetną okazją do tego, aby trochę się…przestraszyć. Wybieramy najlepsze filmy w  Polsat Box Go, które przyprawią cię (nie tylko) tego wieczoru o gęsią skórkę.

29.10.2021
7:46
Halloween: Najlepsze horrory i thrillery, które obejrzysz w Polsat Box Go

Najlepsze horrory i thrillery do obejrzenia w Polsat Box Go:

Zwierzęta nocy

"Zwierzęta nocy" to absolutnie jeden z moich ulubionych thrillerów. Produkcja z Amy Adams, Jakiem Gyllenhaalem i Michaelem Shannonem opowiada podwójną historię. Pewnego dnia Susan Morrow otrzyma powieść od swojego dawnego faceta. Gdy zasiądzie do czytania, kamera zabierze was do literackiego świata, który jest tak brudny, zły i przerażający, że widz, razem z czytającą Susan, będzie musiał dawkować sobie lekturę. Jednocześnie pod powierzchnią kryje się coś jeszcze. Ta tajemnica wypływa spod warstwy fabularnej i widz do samego pełnego końca będzie czekał na to, co się wydarzy. Zobaczcie koniecznie.

Sekretne okno

To historia, która choć jest bardzo kameralna i oszczędna w środkach, kryje wielką tajemnicę i bardzo sprawnie radzi sobie z budowaniem wyjątkowo niepokojącego nastroju. Opowiada ona o docenionym pisarzu (w tej roli Johnny Depp), który po rozwodzie przenosi się do domku nad jeziorem. Zapewne chce przepracować swój ból. Pewnego dnia w jego drzwiach pojawia się John Shooter (gra go fenomenalny John Turturro), który zarzuca mu plagiat. Sprawy bardzo szybko zaczną wymykać się spod kontroli, a nieoczekiwany gość stanie się większym zagrożeniem niż można by się spodziewać. Dla wszystkich, którzy lubią nieoczywistą i raczej psychologiczną grozę.

Impostor

 class="wp-image-1823734"

A co jeśli matka zaczyna zauważać, że jej dziecko nie zachowuje się dziwnie, a… przerażająco? Akcja Impostora rozgrywa się w Irlandii. Główną bohaterką jest Sarah, która dopiero co wprowadziła się do domu wraz ze swoim synem Chrisem. Pozornie to historia jakich wiele – matka musi ciężko pracować, aby utrzymać dziecko i zapewnić mu przyjazną przestrzeń do rozwoju. Z kolei chłopiec musi radzić sobie ze wszystkimi konsekwencjami przeprowadzki, zwłaszcza z brakiem kolegów. Pewnego dnia kobieta znajduje w lesie… dziurę, choć lepszym określeniem jest – otchłań. Od tego momentu z dzieckiem zaczyna dziać się coś dziwnego. Zmienia się jego charakter i zaczyna być naprawdę przerażający.

Wiedźma

Amerykański film z 2019 roku przeszedł trochę bez echa, a szkoda, bo to bardzo sympatyczny „straszak” i nie najgorsza propozycja na halloweenowy wieczór. Fabuła opowiada o zbuntowanym nastolatku, który odwiedza swojego ojca. Chłopak jest niesforny, więc tata ma nauczyć go odrobiny dyscypliny w rajskich okolicznościach przyrody. Niebawem okaże się, że sympatyczni sąsiedzi skrywają osobliwą tajemnicę, a w mrocznym lesie nieopodal mieszka coś – pozostałość po tytułowej wiedźmie.

Baba Jaga

Pozostańmy na chwilę w towarzystwie wiedźm. Film zatytułowany w Polsce właśnie Baba Jaga w języku angielskim ma tytuł „Don’t Knock Twice”, czyli „nie pukaj dwa razy”. Fabuła opowiada o Chloe, młodej dziewczynie, która w dzieciństwie została opuszczona przez matkę. Pewnego dnia kobieta ją odwiedza, co sprawia, iż nastolatka wraca w rodzinne strony. Ale to nie rodzinna relacja jest najważniejsza. Centralnym elementem opowieści jest dom, o którym krąży legenda, iż mieszkał w nim demon. Gdy zapuka się dwa razy, kobieta, o której mówiło się, że jest z piekła rodem, przyjdzie i porwie swoje ofiary. Czy dziewczynie uda się pokonać demona i ostatecznie porozumieć z matką? Sprawdźcie w Polsat Box Go.

Coś

Czas na prawdziwą klasykę. Coś Johna Carpentera, dzieło wybitne i naprawdę, mimo upływu niemal 40 lat, przerażające. Wraz z reżyserem przeniesiemy się na arktyczną stację badawczą, której ekipa widzi coś bardzo, bardzo niecodziennego. Do placówki przybiega pies, którego goni dwóch Norwegów z innej pracującej tam ekipy. Obaj mężczyźni umierają, a nieświadomi niczego bohaterowie przygarniają czworonoga. Wkrótce okaże się, że przyjęli pod dach obcą formę życia. Problem polega na tym, że bardzo trudno rozpoznać, czy ma się do czynienia z człowiekiem, kompanem i przyjacielem, czy właśnie z tym… czymś. Kawał doskonałego kina.

Krzyk

A w zasadzie Krzyki, bo w Polsat Box Go obejrzycie trzy części. To dobra okazja na nadrobienie serii, bo lada chwila (to znaczy w 2022 roku) na ekrany kin wejdzie kolejny film z niej. Wszystkie opowieści krążą dookoła grupy młodych (choć z czasem coraz starszych) bohaterów, którzy muszą poradzić sobie z tajemniczym nożownikiem noszącym charakterystyczną maskę. To nie tylko opowieść grozy, ale również parodia gatunku. Jest tu więc masa meta-żartów, złośliwych komentarzy i kuksańców w stronę branży filmowej. Jednocześnie to również świetna okazja, żeby naprawdę się przestraszyć.

Wymienione produkcje obejrzycie w pakietach Polsat Box Go Premium lub Polsat Box Go HBO.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze