REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Jak straszono podczas Halloween? Oto stroje, jakie wybierano na przestrzeni ostatnich dekad

Halloween to święto, które z roku na rok coraz bardziej rozgaszcza się w Polsce. Nikogo już przesadnie nie dziwią dzieci biegające po domach, oferujące psikus za brak cukierków, przebierańcy czy imprezy organizowane ostatniego dnia października, na które należy przyjść w odpowiednim kostiumie. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy na przykład Wielkiej Brytanii Halloween ma jednak dużo dłuższą tradycję. Oto jak na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci straszono podczas Halloween strojem.

16.10.2015
11:30
Jak straszono podczas Halloween? Zobacz wideo
REKLAMA
REKLAMA

Na kanale Mode na YouTube jego twórcy zamieścili krótkie wideo, w którym zostały pokazane halloweenowe stroje z ostatnich dekad. Możemy zobaczyć jak straszono kostiumem poczynając od roku 1915, a kończąc na bieżącym, 2015. Niektóre ze strojów, zwłaszcza te współczesne w ogóle nie są straszne. Widać trend odchodzenia od mrocznych przedstawień postaci takich jak diabeł, czarownica czy duch. Aktualne Halloween korzysta z odwołania się do osób znanych z mediów, czerpie z mody w ogóle, nie tylko tej związanej z odzieżą, ale mody na dane postaci, zachowania, wizerunek.

REKLAMA

Najciekawszym i o dziwo dość strasznym strojem jest ten z 1935 roku. To naprawdę przerażająca wersja Myszki Minnie. Nie zdziwię się jednak, jeśli panowie, najprzychylniej spojrzą na kreację z lat 60. XX wieku. Rzeczywiście, takie Halloween prezentuje się najurodziwiej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA