REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jak wytresować Hana Solo? Ten kompozytor ma to sprawdzić

Wiemy już, kto napisze muzykę do nowego filmu z uniwersum Gwiezdnych wojen. Han Solo pokaże nam swoją młodość w akompaniamencie orkiestry prowadzonej przez Johna Powella, którego twórczość poznaliśmy już w filmie Jak wytresować smoka.

27.07.2017
14:45
Han Solo muzyka
REKLAMA
REKLAMA

To właśnie Gwiezdne wojny spopularyzowały pojęcie space opery. Swój sukces zawdzięczają - między innymi - niesamowitej symfonicznej muzyce, którą ułożył John Williams. Legendarny kompozytor nieprzerwanie komponował muzykę do kolejnych części Gwiezdnych wojen przez blisko cztery dekady. Williams ma na swoim koncie rekordowe 50 nominacji do Oscarów. Nie tylko za muzykę do gwiezdnej sagi.

Tradycja została zerwana w ubiegłym roku. Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie był pierwszym filmem z tego uniwersum, do którego muzykę ułożył ktoś inny niż Williams. Początkowo miał być to Alexandre Desplat, którego szybko zastąpiono współpracującym od dawna z wytwórnią Pixar i J.J. Abramsem Michaelem Giacchino.

Teraz dowiadujemy się, że również i film o młodości Hana Solo obędzie się bez Williamsa. Poznaliśmy właśnie kompozytora, który zajmie się muzyką.

Han Solo: muzyka - kto będzie autorem?

Muzyka w filmie, którego głównym bohaterem będzie Han Solo, pochodzić będzie od Johna Powella.

John Powell jest znany dzięki swojej muzyce do filmów o Jasonie Bournie oraz do filmu Jak wytresować smoka. Według wysłanej przez Lucasfilm informacji prasowej, nowy film „ma mieć muzykę w stylu Gwiezdnych wojen, ale zachować unikatowość i charakter Powella”.

REKLAMA

Ten charakter mogliśmy poznać w Shreku, Mrówce Z, Uciekających kurczakach, Happy Feet: Tupocie małych stóp czy wreszcie wyżej wspomnianym, faktycznie świetnym, Jak wytresować smoka. Czego się więc spodziewać po Powellu? Trudno powiedzieć, jednak praca przy tak wielu komercyjnie istotnych produkcjach z pewnością świadczy o jego wysokim profesjonalizmie.

Przypomnijmy, że premiera filmu o Hanie Solo odbędzie się w 2018 roku. W polskich kinach film zobaczymy 25 maja. W odtwórcę tytułowej roli wcielił się Alden Ehrenreich, a partnerować mu będą Donald Glover, Emilia Clarke czy Woody Harrelson.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA