REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nowa planeta w filmie o Hanie Solo. Pojawi się na niej główny antagonista produkcji

Za dwa miesiące, dzięki filmowi Han Solo: Gwiezdne wojny – historie, czeka nas kolejna wizyta w odległej galaktyce. Tym razem dostaniemy możliwość wizyty na zupełnie nowej planecie w uniwersum. Poznaliśmy także imię głównego antagonisty produkcji.

26.03.2018
10:28
Han Solo film Vandor
REKLAMA
REKLAMA

Już pod koniec maja fani Gwiezdnych wojen wreszcie będą mogli zobaczyć film poświęcony kultowemu bohaterowi sagi. Na ekranie zobaczymy młodego Hana Solo, który dopiero tworzy swoją legendę przemytnika. W czasie szemranych interesów poznaje hazardzistę Lando Calrissiana oraz Chewbaccę, który zostaje jego drugim pilotem. Na pokładzie Sokoła Millenium bohaterowie odbywają niebezpieczne wyprawy po całej galaktyce, docierając do nieznanych widzom miejsc.

Jednym z nich jest planeta Vandor.

Jak podaje portal MakingStarWars.net, nazwa lokacji pojawia się w opisie książki Solo: A Star Wars Story: Train Heist. To właśnie tam ma dojść do napadu na pociąg, którego zapowiedź widzieliśmy w spocie wyemitowanym podczas tegorocznego meczu Super Bowl.W tym krótkim fragmencie można zauważyć, że Vandor to mroźna i górzysta planeta, choć nic więcej na jej temat nie wiadomo. Inne lokacje, które zobaczymy w nowej produkcji Lucasfilm, to Corellia, Kessel, Iridium czy Savareen.

Podczas akcji z pociągiem Solo zmierzy się z Enfysem Nestem.

Zamaskowana postać pojawiła się już w materiałach promocyjnych, choć dopiero teraz poznaliśmy jej imię. Nest jest przywódcą gangu Cloud-Riderów, znanego sympatykom rozszerzonego uniwersum Gwiezdnych wojen. Tam dowodził nimi Serji-X Arrogantus, a terroryzowani wieśniacy najęli do pomocy Hana i Chewbaccę. Wówczas bohaterowie skrzyknęli drużynę najemników zwanych Star-Hoppers, by wspólnymi siłami rozprawić się z bandytami.

Te wydarzenia zostały najprawdopodobniej pominięte, jako że nie wchodzą w skład kanonu sagi. W filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie zobaczymy zapewne pierwsze spotkanie pilota z wyjęta spod prawa grupą. Pochodzący z planety Aduba-3 Cloud-Riderzy dokonują napadów przy użyciu pojazdów zwanych swoopami. Składające się niemal wyłącznie z silnika i siedzenia maszyny są niewiarygodnie szybkie, a przy tym trudne w prowadzeniu.

REKLAMA

Nowa produkcja Lucasfilm trafi do kin 25 maja tego roku.

Główną rolę zagra Alden Ehrenreich, któremu towarzyszyć będą Emilia Clarke, Donald Glover, Woody Harrelson czy Paul Bettany. Reżyserem filmu jest Ron Howard.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA