REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Widzowie zachwyceni prowadzącą Eurowizji. Kim jest Hannah Waddingham?

67. finał Eurowizji już za nami, lecz wciąż nie przestaje się mówić zarówno o samej zwyciężczyni, reprezentantki Szwecji - Loreen, jak i prowadzących. W tym roku spośród gospodarzy Eurowizji fanom najbardziej przypadła do gustu aktorka, Hannah Waddingham, znana z takich produkcji, jak m.in. "Sex Education" oraz "Ted Lasso". Czym najbardziej ujęła eurowizyjnych widzów?

15.05.2023
13:27
Hannah Waddingham, prowadząca Eurowizję
REKLAMA

67. konkurs Eurowizji poprowadzili w tym roku brytyjska piosenkarka Alesha Dixon, prezenter telewizyjny Graham Norton oraz aktorka Hannah Waddingham.

REKLAMA

Hannah Waddingham poprowadziła Eurowizję i skradła show. Kim jest współprowadząca muzycznego konkursu?

To właśnie gwiazda znana z m.in. "Sex Education" oraz hitowego serialu "Ted Lasso" skradła show, wzbudzając w widzach ogromną sympatię. Hannah rozbroiła fanów zarówno poczuciem humoru, specyficzną gestykulacją, mimiką i naturalnością. Internauci zgodnie stwierdzili, że jest jedną z najbardziej charyzmatycznych prowadzących.

Sama zainteresowana podkreślała, że bardzo się cieszy na współprowadzenie tegorocznej Eurowizji, bo od lat jest wielką fanką tego konkursu. Eurowizja jest czymś wyjątkowym. Ja od lat jestem zapaloną fanką. To wielki przywilej, że mogę dołączyć w tym roku do Eurowizji - mówiła w rozmowie z serwisem Variety.com. Być może autentyczne uwielbienie Eurowizji sprawiło, że 49-letnia aktorka i piosenkarka czuła się w roli prowadzącej, jak ryba w wodzie.

Z tematem głównym Eurowizji, czyli ze śpiewaniem Hannah ma wiele wspólnego, gdyż wywodzi się z rodziny śpiewaków. Jej mamą jest śpiewaczka operowa Melodie Kelly. Sama Hannah może również pochwalić się niebywałą skalą głosu (4 oktawy). Hannah jest absolwentką Academy of Live and Recorded Arts. Mimo wokalnego talentu gwiazda zdecydowała się pójść w aktorską stronę. Ze względu na swoje umiejętności występowała w musicalach, zarówno w londyńskich teatrach oraz tych amerykańskich, m.in. na Broadwayu.

REKLAMA

Za "Teda Lasso" zgarnęła Emmy. Gdzie jeszcze zagrała Hannah Waddingham?

Fani kina oraz seriali kojarzą ją z takich produkcji jak m.in.  "Les Misérables: Nędznicy", "Sex Education", "Willow" oraz "Ted Lasso". To właśnie rola Rebeki Welton w "Tedzie" przyniosła jej niemałe wyróżnienie, bo m.in. nagrodę Emmy dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Hannah zagości również na dużym ekranie u boku Toma Cruise'a w filmie "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part Two". Prywatnie 49-letnia aktorka jest mamą 7-letniej córeczki Kitty.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA