REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Bryan Fuller wie, jak mógłby wyglądać 4. sezon Hannibala, ale do powstania nowej serii jeszcze długa droga

Mads Mikkelsen może powrócić na telewizyjne ekrany jako Hannibal Lecter. Bryan Fuller ma już pomysł na to, jak mógłby wyglądać czwarty sezon serialu o przerażającym kanibalu.

29.05.2017
18:25
Hannibal 4 sezon Bryan Fuller
REKLAMA
REKLAMA

Bryan Fuller znów jest na językach ze względu na jego telewizyjną adaptację Amerykańskich bogów, która obecnie jest w emisji. Jego kolejny serial, w którym macza palce sam Neil Gaiman, czyli autor oryginału, okazał się świetnie przygotowanym widowiskiem.

Fuller nie jest jednak gotów rozstać się ze swoim poprzednim serialem.

Hannibal Lecter to przerażająca fikcyjna postać, którą w kinie i telewizji widzieliśmy już w wielu różnych inkarnacjach. Postać mająca swój pierwowzór w serii książek, którą rozpoczął Czerwony smok, zapadła w pamięci widzów za sprawą filmu na podstawie drugiej części cyklu.

Milczenie owiec, w którym w psychiatrę-kanibala wcielił się Anthony Hopkins, to klasyka kina. Hopkins nie był jednak jedynym aktorem, który grał bohatera powieści Thomasa Harrisa. Kilka lat temu swoją interpretację tej postaci pokazał nam fenonemalny Mads Mikkelsen.

hannibal 4 sezon class="wp-image-31187"

Hannibal z Mikkelsenem w tytułowej roli dostał zaledwie trzy sezony.

Twórcą serialu Hannibal jest Bryan Fuller, który jako fan Star Treka spełnił swoje marzenie: dostał pracę przy produkcji serii Deep Space Nine i Voyager. Obecnie pracuje przy Amerykańskich bogach, gdzie wykorzystuje dużo motywów znanych z Hannibala i... przy nowym Star Treku, na którego premierę czekamy.

Fuller po premierze serialu Hannibal z 2013 roku dał się poznać jako nietuzinkowy twórca. Jego opowieść o charyzmatycznym kanibalu zachwycała swoją formą, w tym nastrojową muzyką i doborem bardzo plastycznych kadrów. Niestety serial został skasowany po trzecim sezonie dwa lata temu.

Nie oznacza to jednak, że Hannibal z Mikkelsenem w roli głównej nigdy nie powróci.

Serial miał sporą rzeszę oddanych fanów, a Bryan Fuller z chęcią nakręciłby czwarty sezon. Przyznaje zresztą, że oglądalność serialu była niska, a to, że NBC wyemitowało aż trzy sezony, było zaskoczeniem - liczby za tym nie przemawiały. Fuller zauważa, że nie jest zaskoczony, że nie dostał zamówienia na czwartą serię.

Nie wyklucza jednak definitywnie, że serial powróci. Okazuje się, że nawet ma już pomysł, co mógłby w zawrzeć w czwartym sezonie Hannibala. Prowadził rozmowy z producentami wykonawczymi oraz z najważniejszymi aktorami - Madsem Mikkelsen (Hannibal Lecter) oraz Hugh Dancy'm (Will Graham).

hannibal 4 sezon class="wp-image-31181"

Wszystkie najważniejsze osoby zaangażowane w ten projekt byłyby chętne, by do niego powrócić.

Nie będzie to jednak takie proste i to nie tylko ze względu na harmonogramy aktorów i producentów biorących udział w tym projekcie - sam Fuller będzie zajęty, bo Amerykańscy bogowie dostali drugi sezon - ale też ze względu na prawa autorskie do tej historii i tych postaci.

REKLAMA

Jeśli ten powrót by się mimo wszystko udał, to Fuller chciałby skupić się w nowym sezonie na kolejnym rozdziale historii relacji Willa i Hannibala. Ważną rolę miałaby odegrać w 4. serii również Margot Verger i jej firma zajmująca się przetwórstwem mięsa.

Bryan Fuller już dawno temu chciał poświęcić sezon na własną adaptację historii z Milczenia owiec, ale brak praw autorskich do tej powieści był problemem. Kto jednak wie - może jeśli Bryan Fuller uzyska mecenat np. Amazonu, który wydaje Amerykańskich bogów, to uda się te kwestie jakoś rozwiązać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA