REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Hans Kloss się sprzedał! I to za garść kasztanów...

Hasło "Bruner, ty świnio" na stałe weszło do codziennej polszczyzny. Tą jedną z najpoważniejszych inwektyw zaczynają się obrzucać już dzieci na placu zabaw. Co tu dużo mówić - kultową "Stawkę większą niż życie" znają wszyscy, a niektórzy ją po prostu kochają (To ja! To ja!). Niektórym entuzjastom mógł jednak umknąć fakt, że przygody J-23 ukazały się również na papierze w formie komiksu. Teraz, dzięki zdobyczom technologii (o ewidentnie szpiegowskim rodowodzie), wszystkie zeszyty zostały poddane cyfryzacji, aby móc cieszyć kolejne pokolenia młodych Polaków.

06.04.2013
10:30
Hans Kloss się sprzedał! I to za garść kasztanów…
REKLAMA

CDP.pl przygotował intrygującą promocję: za 100 zł można nabyć komplet wszystkich 20 zeszytów przygód Hansa Klossa. Za pojedynczy numer należy zapłacić 6,90 zł. Aby uzyskać rabat, w odpowiedniej rubryce formularza zamówienia należy wpisać kryptonim akcji - KASZTANY. Chyba nie muszę tłumaczyć, gdzie można kupić najlepsze?

REKLAMA

Pacholęciem będąc z radością odkryłem w szkolnej bibliotece komiksy o dzielnym oficerze polskiego wywiadu. Muszę przyznać, że narysowany kapitan (a później major) Stanisław Moczulski działając pod przykryciem powodował wypieki na twarzy równie skutecznie, co postać grana przez Stanisława Mikulskiego. Komiks wspominam bardzo ciepło, choć twórcy nie uniknęli kilku rażących błędów w kompozycji, które zdołałem wytknąć już jako nastolatek. Trudno zaakceptować kilka ramek pod rząd, gdzie widzimy plecy Hansa Klossa z podpisami: "Hans Kloss wychodzi od zegarmistrza", "Hans Kloss idzie ulicą", "Hans Kloss wchodzi do budynku Abwehry". No naprawdę! Brakowało jeszcze tylko "Hans Kloss idzie do ustępu", albo "zrelaksowany Hans Kloss wychodzi z mieszkania Brunhildy".

Ta drobna rysa jest jednak niczym w porównaniu z nostalgią i - bez ściemy - naprawdę fajną akcją, jaką ten komiks oferuje. Na koniec kieruję oklaski do ekipy CDP.pl, bo ujęli moje serce argumentacją, dlaczego powinienem nabyć cyfrową wersję Hansa Klossa (cytat):
Chcesz kupić Kapitan Kloss. W ostatniej chwili, bo:

REKLAMA
  • Jesteś fanem serialu Stawka większa niż życie
  • Lubisz stare kultowe komiksy
  • Uważasz, że Bruner to świnia

Za zwycięstwo!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA