REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Hans Zimmer napisze muzykę do Wonder Woman 1984, choć miał zrezygnować z filmów o superbohaterach

Nigdy nie mów nigdy, Hans. Jeszcze wcale nie tak dawno Hans Zimmer zarzekał się, że kończy z pisaniem muzyki do produkcji o superbohaterach. Tymczasem okazuje się, że niedługo później zmienia zdanie i będzie odpowiadał za ścieżkę dźwiękową do powstającego właśnie sequela Wonder Woman.

23.08.2018
10:16
wonder woman 1984
REKLAMA
REKLAMA

Przygoda Hansa Zimmera z kinem superbohaterskim rozpoczęła się od filmu "Batman: Początek" Christophera Nolana w 2005 roku. Od tamtego czasu kompozytor nie tylko odpowiadał za muzykę do całej trylogii o Mrocznym Rycerzu, ale i przy okazji pracował przy filmach "Człowiek ze stali", "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" oraz "Niesamowity Spider Man 2" u konkurencji DC. W międzyczasie tworząc kompozycje m.in. do "Incepcji", "Interstellar", "Dunkierki" oraz drugiego sezonu "Planet Earth".

W 2016 roku, tuż po premierze "Batman v Superman" Zimmer oznajmił, że kończy z filmami o superbohaterach.

"Batman v Superman" był dla mnie trudnym projektem. Miałem problem ze znalezieniem nowego języka, przyznał Zimmer. 12 lat temu zrobiłem "Batmana - Początek" z Chrisem. Dla was to trzy filmy, dla mnie to 11 lat mojego życia - opowiadał Zimmer.

REKLAMA

Tymczasem teraz Film Music Reporter donosi, że kompozytor pracuje właśnie nad muzyką do filmu "Wonder Woman 1984". Dołącza tym samym do ekipy Patty Jenkins, zastępując na stanowisku autora muzyki, Harry'ego Gregsona Williamsa. W "Wonder Woman 1984" powróci oczywiście Gal Gadot oraz Chris Pine. W obsadzie też nie zabraknie nowych twarzy - będą to Kristen Wiig i Pedro Pascal.

Premiera "Wonder Woman 1984" zaplanowana jest na 1 listopada 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA