REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Po 55 latach Harper Lee wyda kontynuację "Zabić drozda"

Tego się chyba nikt nie spodziewał. Jedyna powieść w dorobku Harper Lee, "Zabić drozda", po 55 latach doczeka się drugiej części. Książka będzie nosić tytuł "Go Set a Watchman".

04.02.2015
10:00
Po 55 latach Harper Lee wyda kontynuacje "Zabić drozda"
REKLAMA
REKLAMA

"Zabić drozda" to amerykańska powieść obyczajowa, wydana w 1960 roku, opowiadająca o życiu w małym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych w dobie Wielkiego Kryzysu. Główną bohaterką książki jest kilkuletnia Smyk, obserwująca i próbująca zrozumieć otaczającą ją rzeczywistość, przyjmowane przez mieszkańców postawy i ich moralność. "Zabić drozda" zostało uhonorowane nagrodą Pulitzera, znalazło się także m. in. na liście 100 najlepszych powieści kryminalnych wszech czasów.

zabić drozda harper lee

Po publikacji "Zabić drozda", Harper Lee wydała jeszcze tylko trzy szkice - "Love – In Other Words", "Christmas to Me" oraz "When Children Discover America". "Go Set a Watchman" będzie więc jej powrotem do świata literatury po ponad półwiecznej przerwie.

REKLAMA

Co ciekawe, Lee napisała tę książkę jeszcze w latach pięćdziesiątych, jednak dopiero teraz zdecydowała się na jej wydanie. "Go Set a Watchman" poświęcone będzie tej samej postaci, co część pierwsza - Smyk. Teraz, już jako dorosła kobieta, powróci do rodzinnego miasteczka Maycomb z Nowego Jorku, by odwiedzić ojca, którego postępowania - jak szybko wyjdzie na jawa - nie potrafi już zrozumieć.

"Go Set a Watchman" ukaże się drukiem jeszcze w tym roku. Powieść liczyć będzie 304 strony.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA