REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Książę Harry i Meghan Markle podpisali umowę z Netfliksem. Skupią się na treściach „niosących nadzieję”

Książę Harry i Meghan Markle podpisali długoterminową umowę z Netfliksem. Para będzie produkować filmy dokumentalne, fabularne, a także programy familijne i te skierowane do najmłodszych widzów. „Pragniemy skupić się na tworzeniu materiałów, które nie tylko informują, ale również niosą nadzieję” — podkreśla para książęca.

02.09.2020
20:18
meghan markle harry sussex netflix kontrakt
REKLAMA
REKLAMA

Zdaje się, że Harry i Meghan, którzy wywołali kilka miesięcy temu niemały skandal obyczajowy, odcinając się od rodziny królewskiej i decydując się na wyprowadzkę do Kalifornii, nareszcie odnaleźli się w nowej dla nich rzeczywistości. Jak potwierdza branżowy serwis Variety  (powołując się na New York Times), para książęca podpisała wieloletnią umowę z Netfliksem. Na czym będzie polegać ich praca dla streamingowego potentata?

Amerykański sen Harry'ego i Meghan

Praca na własny rachunek to nowość w rodzinie królewskiej. Jak się jednak okazuje, zarówno Meghan Markle, która ma już na koncie parę aktorskich sukcesów (zagrała m.in. w serialu „W garniturach” i filmach „Twój na zawsze” oraz „Szefowie wrogowie”), jak i stawiający swoje pierwsze kroki w Hollywood Harry, radzą sobie świetnie. Właśnie podpisali długoterminowy kontrakt z Netfliksem, dla którego będą kręcić filmy i programy o różnej tematyce: będą to filmy dokumentalne, fabularne, ale i formaty familijne i te skierowane do dzieci.

„Pragniemy nie tylko informować, ale i dawać nadzieję”

Choć szczegóły zakresu obowiązków pary książęcej nie są znane, projekt zapowiada się bardzo ambitnie. Jak czytamy w oświadczeniu wydanym przez Harry'ego i Meghan, małżeństwu zależy na stworzeniu materiałów nie tylko o walorach edukacyjnych i informacyjnych, ale również „niosących nadzieję”:

Nasze życie, zarówno w pojedynkę, jak i jako para, pozwoliło nam doświadczyć i zrozumieć, na czym polega siła ludzkiego ducha: odwaga, wytrzymałość i potrzeba więzi.

— pisze w oświadczeniu para.

Przez naszą pracę z różnymi społecznościami i środowiskami, która rzucała światło na ludzi i ich sprawy na całym świecie, pragniemy skupić się na tworzeniu treści, które będą nie tylko informować, ale również nieść nadzieję

— podkreślają Harry i Meghan.

Para książęca będzie zajmować się tematyką „bliską ich sercu”, inspirując się m.in. działaniem założonej przez nią fundacji charytatywnej Archewell. Na razie w toku są dwa projekty— jednym z nich jest serial dokumentalny poświęcony tematyce przyrodniczej oraz animowana seria opowiadająca o inspirujących kobietach.

Jako dla młodych rodziców, jest dla nas ważne, by tworzyć inspirujące treści dla całych rodzin, ale równie duży nacisk chcemy położyć na historie z życia wzięte

— przekonują

Władze Netfliksa zachwycone współpracą

Harry i Meghan inspirują miliony ludzi na całym świecie — swoją autentycznością, optymizmem i umiejętnością pociągnięcia za sobą tłumów. Jesteśmy bardzo dumni, że wybrali Netflix jako miejsce, gdzie chcą się realizować twórczo. Nie możemy się już doczekać wspólnego tworzenia historii, które wpłyną na zmianę myślenia ludzi

— nie kryje entuzjazmu Ted Sarandos, współtwórca i jeden z szefów platformy.

To nie pierwszy raz, kiedy Netflix sięga po znane i wpływowe nazwiska — wcześniej serwis zaprosił do współpracy m.in. Baracka i Michelle Obamów. Wyprodukowany przez byłą parę prezydencką dokument pt. „Amerykańska fabryka” został nagrodzony Oscarem. Czy podobne sukcesy odniosą produkcje firmowane nazwiskiem Sussexów? O tym przekonamy się wkrótce.

REKLAMA

*Zdjęcie główne: Northern Ireland Office/Wikipedia

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA