REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

J.K. Rowling nie jest jeszcze gotowa pożegnać się ze światem Harry'ego Pottera. 3 nowe e-booki w drodze

Minęło zaledwie kilka tygodni od premiery książki z zapisem scenariusza najnowszej sztuki teatralnej przedstawiającej dalsze losy Harry’ego Pottera. I choć J.K. Rowling zarzekała się, że historia czarodzieja z blizną na czole została zakończona, to nie przeszkadzało jej to w pisaniu kolejnych opowieści osadzonych w swoim uniwersum.

19.08.2016
18:17
Harry Potter
REKLAMA
REKLAMA

Seria Harry Potter to książki mojego dzieciństwa. Proza J.K. Rowling doczekała się bardzo udanych adaptacji filmowych, ale historia chłopca, który przeżył i jego arcywroga Sami-Wiecie-Kogo wreszcie się zakończyła. Świat czarodziejów żyje jednak nadal w ramach Pottermore.

Harry Potter i Przeklęte Dziecko.

Pisarka, która dała nam Harry’ego Pottera, stworzyła serwis internetowy dla swoich fanów, gdzie od czasu do czasu prezentuje krótkie opowiadania osadzone w swoim uniwersum. Teraz poszerzyła je znacznie sztuka teatralna, która przeniosła nas o dwie dekady do przodu po zakończeniu głównego wątku siedmiotomowej sagi.

Książkowa pozycja o tytule Harry Potter i Przeklęte Dziecko to nie jest ósmy tom opowieści o niemłodym już czarodzieju, jego rodzinie i przyjaciołach, a zapis scenariusza sztuki teatralnej. J.K. Rowling przyznała, że ta opowieść zamyka historię Harry’ego Pottera. Nie oznacza to, że świat Rowling idzie na półkę.

Wręcz przeciwnie - na Pottermore pojawią się trzy nowe ebooki.

Nikt chyba nie wierzył, że autorka porzuci wykreowany przez siebie świat po premierze sztuki. Historia opowiedziana w Przeklętym Dziecku pokazuje, że Rowling nadal się nie wypaliła. Jej świat jest zresztą tak bogaty, że aż prosi się o liczne kontynuacje i spin-offy, nawet jeśli Harry miałby się w nich nie pojawiać.

J.K. Rowling zapowiedziała, że wyda trzy krótkie ebooki, w których Harry nie będzie główną postacią. Zadebiutują one 6 września b.r. i mają być zbiorem kilku opowieści poszerzających świat - autorka wykorzysta już wcześniej opublikowane na Pottermore materiały i doda do nich nowe treści.

Jakie 3 nowe ebooki wyda J.K. Rowling?

Pierwszym tytułem będzie “Short Stories from Hogwarts of Power, Politics and Pesky Poltergeists”, w którym poznamy losy młodego Toma Riddle’a, który później stał się mrocznym Voldemortem. W tej opowieści pojawi się wątek więzienia Azkaban i powróci profesor Umbridge.

REKLAMA

Druga opowieść zatytułowana została “Heroism, Hardship And Dangerous Hobbies”, gdzie główne role odegrają Remus Lupina i Minerva McGonagall. W trzeciej pozycji “An Incomplete And Unreliable Guide” lepiej poznamy historię Hogwartu, czyli szkoły magii, do której uczęszczał Harry Potter.

Ebooki będą dostępne na Pottermore oraz m.in. Amazonie w cenie 3 dol. za sztukę, a objętość każdego z nich to - w przeliczeniu na kartki - mniej niż 100 stron. Nie będą niestety dostępne w polskim tłumaczeniu - a przynajmniej nie od razu - a wyłącznie w takich językach jak np. angielski, niemiecki czy francuski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA