REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wszystkie zaklęcia z cyklu "Harry Potter" w jednym filmie

Gratka dla wszystkich fanów Harry'ego Pottera. Na Vimeo udostępniony został ciekawy montaż scen rzucania zaklęć ze wszystkich filmów o przygodach czarodzieja z blizną w kształcie błyskawicy. Przeżyjmy to jeszcze raz. 

03.08.2016
13:44
Wszystkie zaklęcia z cyklu Harry Potter na jednym filmie
REKLAMA
REKLAMA

Stworzony przez Davide'a Rappa film to nic innego, jak trwający prawie osiem minut montaż bodaj najbardziej efektownych scen z cyklu, którego głównym bohaterem jest Harry Potter. Znajdują się na nim wszystkie zaklęcia, jakie zostały rzucone w filmowej sadze, ułożone w porządku alfabetycznym. Od prostego Accio, przywołującego wybrane przedmioty, przez czary bardziej skomplikowane i wymagające, jak choćby przywołujące Patronusa Expecto Patronum, na Zaklęciach Niewybaczalnych - Avada Kedavra, Cruciatus i Imperius skończywszy.

REKLAMA

HARRY POTTER AND THE BOOK OF SPELLS // SUPERCUT from Davide Rapp on Vimeo.

W stworzonym przez J. K. Rowling uniwersum nazwy zaklęć pochodzą na ogół z połączenia słów z dwóch języków - angielskiego i łaciny. Niekiedy autorka korzystała też z innych, jak choćby z greki czy włoskiego. Na ogół nazwy czarów bezpośrednio sugerują ich działanie. Z książek, filmów i dodatkowych materiałów na temat świata, w którym żyje Harry Potter, znamy około 150 zaklęć - nie wszystkie one zostały wymienione z nazwy, działanie niektórych z nich także pozostaje nie do końca jasne. Prawdopodobnie wraz z premierą filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" ich liczba wzrośnie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA