REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Harvey Weinstein ma koronawirusa. Producent został poddany izolacji w więzieniu

Kilka dni po tym jak został przeniesiony z placówki na Rikers Island do Wende Correctional Facility, czyli więzienia stanowego, okazało się, że Harvey Weinstein ma koronawirusa. Nie wiadomo gdzie producent mógł zarazić się COVID-19.

23.03.2020
9:13
harvey weinstein skazany
REKLAMA
REKLAMA

11 marca 2020 roku Harvey Weinstein został skazany za przestępstwa na tle seksualnym na 23 lata więzienia. 18 marca, dzień przed swoimi 68 urodzinami został przeniesiony z placówki na Rikers Island do więzienia stanowego. Tam okazało się, że jest jednym z dwóch osadzonych, u których zdiagnozowano koronawirusa. Z tego powodu obaj przestępcy zostali poddani izolacji.

Nie wiadomo jednak, gdzie dokładnie Weinstein został zarażony.

Według podanych przez zagraniczne portale informacji, producent był chory na koronawirusa już w momencie transeru do więzienia stanowego. Istnieją więc dwa miejsca gdzie mógł się zarazić COVID-19.

Jak podaje portal Deadline placówka na Rikers Island jest miejscem zwiększonego ryzyka jeśli chodzi o zarażenia COVID-19. Pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało tam aż 40 więźniów. Należy jednak wziąć również pod uwagę, że producent przez kilka ostatnich tygodni przebywał również w szpitalu, gdzie mógł mieć styczność z chorymi.

Weinstein z powodu bóli w klatce piersiowej bardzo szybko po ogłoszeniu wyroku 24 lutego został przeniesiony do szpitala. W Wende Correctional Facility spędził tak naprawdę zaledwie kilka dni.

REKLAMA

O przestępstwach Harveya Weinsteina wiemy od 2017 roku.

Warto przypomnieć, że w 2017 roku nowojorskie gazety podały informację o dziesiątkach kobiet oskarżających Weinsteina o molestowanie. Z czasem pojawiały się informacje o kolejnych ofiarach. Producent został uznany winnym za wymuszenie aktu seksualnego na asystentce Mimi Haleyi i gwałtu na Jessice Mann. Łącznie został skazany na 23 lata więzienia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA