REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Rapowanie o Khaleesi i Lannisterach? Takie rzeczy tylko od HBO – posłuchajcie Catch the Throne

HBO zebrało ekipę (przez duże „E”), która nawija na mixtapie z podkładami wykorzystującymi sample z Gry o Tron – w tym ścieżkę dźwiękową (autorstwa Ramina Djawadi) i dialogi z serialu. Jeżeli zatem jesteście fanami Gry o Tron a do tego kochacie hip-hop to… dzisiaj jest wasze święto, bo Catch the Throne już dzisiaj jest do odsłuchania, całkowicie za darmo na soundcloud.

07.03.2014
11:59
Rapowanie o Khaleesi i Lannisterach? Takie rzeczy tylko od HBO – posłuchajcie Catch the Throne
REKLAMA

Generalnie Gra o Tron raczej mało komu kojarzy się z hip-hopem, już prędzej z grupą geeków, które co roku przebierają się za bohaterów książki (i serialu) na Comic-Cony, więc można by się spodziewać płyty power metalowej czy speed metalowej. A tutaj proszę, HBO udowadnia, że wszystko jest możliwe i daje swoim fanom naprawdę ciekawą mieszankę hip-hopu i reggaetonu – Catch the Throne. Kogo zatem usłyszymy?

REKLAMA

Swojego wokalu użyczył m.un. Big Boi, Common i Wale, którzy na „ośce” na pewno zyskają od tej pory szacunek geekowskiech gangsterów. Płyta – wyprodukowana przez Launc Point Records - została podzielona na „sezony” i tym sposobem kawałki odnośnie wydarzeń z pierwszej serii stworzyli Big Boi, Bodega Bamz i Magazeen. O tym, co się działo w drugiej serii nawijali Kilo Kish, Daddy Yankee i Dominik Omega a w trzeciej Common, Snow Tha Product i Dee Goodz.

REKLAMA

Moim skromnym zdaniem, spośród całej dziesiątki zdecydowanie wyróżnia się Common, który nie dość, że ma najbardziej  klimatyczny kawałek, to jeszcze wkleja w swoje słowa odniesienia do Red Wedding – wydarzenia, które zdecydowanie zapadło w pamięci wielu widzom Gry o Tron. W całości Catch the Throne (bez skojarzeń proszę co do Jaya-Z i Kanyego) możecie posłuchać tutaj i wkręcić się w dosyć nietypowy miks hip-hopu/fantasy i jednocześnie przygotować się mentalnie na premierę czwartego sezonu serialu, która nastąpi już 6 kwietnia.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA