REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Czerwcowa ramówka HBO przypomina nam o jednym – idą wakacje!

Wiemy już, jakie filmy i seriale pojawią się w czerwcu na antenie HBO. Wśród nowości dominują filmy o superbohaterach i produkcje animowane. W sam raz, by całą rodziną przyjemnie spędzać letnie wieczory.

17.05.2018
18:00
hbo czerwiec 2018
REKLAMA
REKLAMA

Już niedługo koniec szkoły. To oznacza, że nasze pociechy w końcu będą wypoczęte i z dala od szkolnych obowiązków. To również oznacza, że trzeba będzie szukać wspólnych zajęć dla całej rodziny. Na pewno zechcemy korzystać z pogody i organizować jakieś wspólne wyjścia, ale przecież nie można ciągle się ruszać i być na świeżym powietrzu. Na szczęście wieczorną rozrywkę – i w razie niepogody – zapewnią nam kanały HBO.

Nowości w czerwcowej ramówce jest sporo, ale większość z nich wyraźnie jest skierowana do młodocianych – w tym do tak zwanych dużych dzieci, które mimo zaawansowanego wieku lubią odprężyć się przy prostych historiach dla młodzieży. Oto, co HBO przygotowało nam na czerwiec.

11 najciekawszych nowości na kanałach HBO – czerwiec 2018 roku:

Midnight Special

Film opowiada historię Roya, a więc kochającego ojca, bezgranicznie oddanemu synowi, Altonowi. Sęk w tym, że chłopiec ma niezwykłe moce, które stają się obiektem zainteresowania religijnych fanatyków. Obaj muszą uciekać, by chronić życie Altona. To swego rodzaju film drogi i historia morderczego pościgu. Nie brakuje tu zwrotów akcji i ciekawych intryg. Nie zapominajmy też o bardzo dobrej obsadzie filmu: zobaczymy w nim Michaela Shannona, Joela Edgertona, Kirsten Dunst, Adama Drivera i Jaedena Lieberhera.

Premiera: 01.06.2018, godz. 22:10, HBO

Lego Batman: Film

Niby animacja dla dzieci, a śmiałem się na niej na głos wielokrotnie. To kolejna z bardzo udanych parodii znanych filmów, które przenoszone są do świata klocków Lego. Tym razem trafimy do Gotham, w którym grasuje coraz bardziej dokuczliwy Joker. Batman musi zacząć działać i – po raz pierwszy – szukać sojuszników w walce z tym nowym, groźnym przestępcą. Nie należy jednak traktować tej historii poważnie, atutem tego filmu są doskonałe gagi, zrozumiałe dla każdego miłośnika popkultury, niezależnie od wieku.

Premiera:02.06.2018, godz. 20:10, HBO

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Akcja tego spin-offu Harry’ego Pottera dzieje się w roku 1926. Newt Scamander kończy swoją międzynarodową wyprawę badawczą, której celem było odnalezienie i opisanie jak największej liczby fantastycznych zwierząt. W drodze powrotnej mężczyzna zatrzymuje się na chwilę w Nowym Jorku. Jego krótki pobyt mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien amerykański mugol o imieniu Jakub oraz kilka nieprzewidzianych zdarzeń. Film został obsypany nagrodami, jest też wysoko ceniony przez fanów sagi o Harrym Potterze. Zdecydowanie warto dać mu szansę.

Premiera: 03.06.2018, godz. 20:10, HBO

Sukcesja (pierwszy sezon)

Wyłamujemy się z produkcji familijnych na rzecz czegoś nieco ambitniejszego. Sukcesja to historia rodziny Royów, czyli Logana Roya oraz czworga jego dorosłych dzieci, do których należy firma Waystar Royco – jedna z największych korporacji mediowych na świecie. Starzejący się ojciec, będący także głową firmy, zaczyna wycofywać się z działalności. Starszy syn Logana z drugiego małżeństwa, jest obecnie prezesem jednego z oddziałów firmy i jego oczywistym następcą. Roman Roy, który nie pracuje już Waystar, jest osobą rozrywkową. Jedyna córka Logana i zarazem najmłodsze jego dziecko, rozwija swoją karierę w polityce. Najstarszy syn - i jedyne dziecko z pierwszego małżeństwa - wiedzie spokojne życie z dala od rodziny. Kto wygra walkę o władzę?

Premiera pierwszego odcinka: 04.06.2018, godz. 21:10, HBO

Ukryte piękno

Zrozpaczony po śmierci córki Howard – odnoszący wielkie sukcesy w branży reklamowej – dołącza do grupy wsparcia dla osób w żałobie. Jego przyjaciele zaczynają się o niego martwić, gdy na jaw wychodzi, że pisze on listy do miłości, czasu i śmierci. Wkrótce na swojej drodze spotyka ich personifikacje – Aimee „Miłość”, Raffiego „Czas” oraz Brigitte „Śmierć”. W obrazie występują m.in. dwukrotnie nominowany do Oscara Will Smith (W pogoni za szczęściem), zdobywca Złotego Globu Edward Norton (Birdman), wyróżniona Nagrodą Akademii Kate Winslet (Małe dzieci), Michael Peña (Bogowie ulicy) oraz laureatka Oscara Helen Mirren (Królowa).

Premiera: 09.06.2018, godz. 20:10, HBO

Bociany

Niegdyś bociany przynosiły dzieci. Te czasy już minęły, ptaki zmuszone były zmienić fach i pracować jako kurierzy. Najbardziej efektywnym z nich jest Junior. Pech chciał, że pewnego dnia przypadkowo uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. W wyniku jego pomyłki na świat przychodzi śliczna dziewczynka. Winowajca nie ma wyjścia — musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent. Film jest ponoć zarówno bardzo wzruszający, jak i zabawny.

Premiera: 09.06.2018, godz. 16:25, HBO

Tarzan: Legenda

Tarzan wiele lat temu opuścił afrykańską dżunglę i wiedzie dostatnie życia w Londynie. Pewnego dnia otrzymuje od losu szansę powrotu do rodzimego Konga. Jako angielski lord ma pełnić tam funkcję wysłannika rządu z misją handlową. Bohater nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest wykorzystywany przez żądnego zemsty, chciwego kapitana Leona Roma z Belgii. Atutem filmu jest jego przepiękna warstwa wizualna.

Premiera: 10.06.2018, godz. 20:10, HBO

Love Express: przypadek Waleriana Borowczyka

To ciekawie się zapowiadający dokument produkcji HBO Europe, poświęcony twórczości Waleriana Borowczyka – znanego reżysera z lat 70. ubiegłego wieku. Opowieści o nim snuć będą, między innymi, Terry Gilliam, Bertrand Bonell, Neil Jordan, Andrzej Wajda, Patrice Leconte i Slavoj Žižek. Film ma nam przybliżyć nie tylko historię twórczości samego Waleriana Borowczyka, ale również poruszyć temat artystycznej wolności i zadać pytanie jak to się stało, że doceniany artysta, którego filmy pokazywane były w konkursie w Cannes, z czasem zaczął być postrzegany jako twórca wyłącznie erotyczny.

Premiera: 10.06.2018, godz. 22:00, HBO

Bankowa gra (pierwszy sezon)

Główna bohaterka tego serialu to młoda, ambitna pracowniczka zatrudniona w sektorze bankowym. Dziewczyna po utracie pracy szybko dostaje nową, równie prestiżową, w której odpowiadać będzie przed pewnym wpływowym finansistą. Jej zaangażowanie coraz bardziej odbija się negatywnie na jej życiu prywatnym, na dodatek jej była szefowa wciąga ją w pewną niebezpieczną grę. Jaką? Tego dowiemy się już podczas tego sensacyjnego serialu, który jest opisywany przez HBO jako zawierający trzymającą w napięciu intrygę w świecie wielkich pieniędzy. Brzmi obiecująco.

Premiera pierwszego odcinka: 10.06.2018, godz. 21:50, HBO3

Randka w ciemno z życiem

Saliya Kahawatte jest dobrze rokującym studentem, który jako nastolatek praktycznie stracił wzrok. Na każdym kroku wszyscy powtarzają głównemu bohaterowi filmu, który w wieku nastu lat stracił wzrok, by obniżył swoje oczekiwania od życia. Jak zapewne się domyślacie, chłopak nie daje się im złamać i stara się o swoją pracę marzeń: staż w najlepszych hotelu w mieście. Dodatkowo, zakochuje się w cudownej dziewczynie. To klasyczna opowieść o ściganiu szczęścia mimo ogromnych przeciwności losu. I zapewne z bardzo wzruszającym zakończeniem.

Premiera: 14.06.2018, godz. 20:10, HBO

Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości

REKLAMA

Najbardziej rozpoznawalni superbohaterowie na świecie wracają w jednym z najbardziej widowiskowych filmów gatunku. Co prawda zebrał on mieszane recenzje – w tym znaczną ilość tych negatywnych – tym niemniej jako widowiskowe show na odprężenie sprawdzi się doskonale. Podczas ostatniej walki Supermana miasto Metropolis zostało prawie zniszczone, co nie przysparza mu sympatyków. Jednym ze sceptyków, kwestionujących metody Supermana, okazuje się Batman. To rodzi wielki konflikt między tymi superbohaterami. Pogodzić ich może jednak wspólny wróg. A ten właśnie się pojawia…

Premiera: 24.06.2018, godz. 20:10, HBO

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA