REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

HBO GO. Wszystko, co musisz wiedzieć o platformie streamingowej HBO

Co to jest HBO GO i jak założyć tam konto? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania m.in.: jak włączyć aplikację na telewizorze i z jakich funkcji można w niej skorzystać. Podpowiadamy, jak korzystać z popularnego serwisu streamingowego. Oto wielki poradnik.

23.07.2021
11:05
hbo go abonamnet
REKLAMA

HBO GO to serwis do oglądania filmów, programów oraz seriali z oferty kanałów HBO i Cinemax. Dzięki streamingowi produkcje można oglądać z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, oczywiście, jeśli ma się dostęp do odpowiedniego urządzenia i internetu.

Z tego tekstu dowiesz się:

REKLAMA

HBO GO – jak założyć konto?

Zarejestrować konto w HBO GO można w kilku szybkich krokach. Należy wejść na stronę internetową hbogo.pl, a następnie wybrać okno „Rejestracja”, znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu. 

Przyszły użytkownik serwisu ma tam do wyboru dwie opcje: „subskrybuj HBO GO online” lub „zarejestruj się danymi od operatora”. W pierwszej musi podać swoje dane (imię i nazwisko) i może wykupić usługę za pomocą karty płatniczej lub PayPala. Cena abonamentu (24,99 zł miesięcznie) nie zmieniła się od dwóch lat i jest pobierana z góry.

Druga ze wskazanych opcji to szybka alternatywa dla  posiadaczy abonamentu u operatorów sieci i telewizji kablowej oraz operatorów komórkowych — wystarczy wybrać w niej odpowiedniego operatora w sekcji „Twój operator” i wypełnić pozostałe dane tj.  numer identyfikacyjny (reszta danych różni się w zależności od operatora). Następnie wystarczy wpisać w sekcji „Dane konta” swój adres e-mail, nick i hasło.

Posiadacze telewizorów Smart TV lub nowszych generacji konsol mogą bez problemu korzystać z popularnej platformy streamingowej. Aby czerpać z obfitych źródeł rozrywki i zamienić swój salon w kino domowe, trzeba zacząć od aktywacji HBO GO.

Na początek trzeba otworzyć aplikację HBO GO na konsoli lub telewizorze, wybrać kraj subskrypcji oraz pole z napisem „aktywuj urządzenie”. Na ekranie powinien pojawić się kod aktywacyjny, a także adres URL strony aktywacji, z których należy skorzystać przy uwierzytelnieniu urządzenia w przeglądarce komputera lub telefonu. Po przekierowaniu na stronę wystarczy zalogować się za pomocą maila i hasła, a w ostatnim kroku wprowadzić kod aktywacji i poczekać na uwierzytelnienie urządzenia. 

Wystarczy wiedzieć, co oferuje użytkownikom HBO GO, by korzystać z usługi bez ograniczeń. Czego szukać? Filmów i seriali, które pogrupowane są w odpowiedni sposób według następujących kategorii: seriale, filmy, kids, program TV. W pierwszych dwóch kategoriach, czyli  „filmy” i „seriale”, można  znaleźć zakładki, które ułatwiają wybór seansu na wieczór zgodny z indywidualnymi upodobaniami. Kategoria filmy obfituje z kolei w zakładki z podziałem na gatunki, najchętniej oglądane filmy i planowane nowości w HBO GO. Użytkownicy, którzy lubią być na bieżąco z repertuarem, mogą znaleźć coś dla siebie w zakładce: ostatnio dodane. 

Dla dzieci w HBO GO znajdą się filmy i seriale pogrupowane m.in. według grupy docelowej (dla najmłodszych, dla starszaków, oglądaj z rodziną), a także zgodnie z zakresami tematycznymi, które mogą zainteresować pociechy (magia&fantasy, bohaterowie, zwierzęta, zabawne, edukacyjne, akcja i inne). Ostatnia ze wskazanych kategorii w HBO GO – program TV – to możliwość oglądania na żywo programów telewizyjnych z oferty HBO GO tj. HBO, HBO2, HBO3, CINEMAX i CINEMAX 2  na zarejestrowanym urządzeniu.

HBO GO – funkcje

Z dobrodziejstw aplikacji mogą korzystać jednocześnie dwa urządzenia. Zarejestrowanych na jednym koncie można mieć zaś maksymalnie do pięciu urządzeń. Funkcje, które ułatwiają korzystanie z usługi, pozwalają cieszyć się komfortowym seansem (nawet w trybie offline) w HBO GO. 

Ci, którzy lubią odłożyć oglądanie filmów czy seriali „na potem” lub po prostu przechować je w trwałej pamięci, nie mogą pominąć funkcji listy w HBO GO. W zakładce Lista odtwarzania/Ulubione można wybierać bez ograniczeń seriale, filmy i programy dostępne w HBO GO do spersonalizowanej listy za pomocą opcji „Dodaj …”. Nieograniczony wybór treści dodawanych do listy nie oznacza nieograniczonego czasu na seans – pobrane treści pozostają na liście do odtworzenia do 60 dni, dopóki użytkownik sam ich nie usunie lub dopóki nie staną się one niedostępne. 

HBO GO – jak pobrać film? 

Aby pobrać film, trzeba wejść w aplikację, wybrać interesujący nas tytuł, a następnie opcję „pobierz” i cieszyć się dostępem do filmu przez 30 dni. Należy jednak pamiętać, że aplikacja umożliwia pobranie maksymalnie 25 produkcji, a z funkcji tej można korzystać na odpowiednich urządzeniach mobilnych (Android 8, iOS 13 bądź nowszymi generacjami tych systemów operacyjnych). A jak pobrać seriale? Analogicznie do pobierania filmów. 

Dla rodzica bardzo dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z trybem KIDS. W kategorii dziecięcej pomocną funkcją jest ustawienie limitu wiekowego, wówczas nieodpowiednie treści nie pojawią się w proponowanych seansach dla pociech. 

Łowcy nowości mogą skorzystać z funkcji powiadomień Push na telefon, które informują m.in. o filmach i serialach dodanych do HBO GO, a także spersonalizowanych poleceniach treści do obejrzenia. Aktywacja powiadomień Push wiąże się ze ściągnięciem aplikacji na urządzenie mobilne i akceptacją otrzymywania powiadomień. Należy pamiętać, że funkcja ta jest dostępna w systemie Android (w wersji OS 5.0 lub nowszej generacji) oraz iOS (w wersji 10.3 lub nowszej generacji).

Jak zrezygnować z HBO GO?

Rezygnacja z usług HBO GO przebiega w trzech prostych krokach, które można wykonać z poziomu ustawień aplikacji. Wystarczy wejść w ustawienia, wybrać pole z napisem „Zarządzaj abonamentem”, a następnie „Przejdź do strony rezygnacji”. W ostatnim kroku można anulować subskrypcję wybierając „Zrezygnuj z abonamentu’’.

Czasami jednak serwis przestaje odpowiadać, a zamiast filmu lub serialu mamy przed sobą czarny ekran.

REKLAMA

Sprawdź status strony na Downdetector

Wtedy dobrze zacząć od sprawdzenia, czy problem występuje tylko u nas, czy to globalna awaria. Aby to sprawdzić, trzeba wejść na stronę serwisu Downdetector . Tam upewnimy się, czy problem leży po stronie naszego sprzętu – wtedy należy się odezwać do HBO GO na przykład za pomocą czatu na stronie – czy po stronie HBO. W drugim wypadku pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż firma go rozwiąże.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA