REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

HBO GO nie działa poprawnie na komputerach Mac. HBO rozkłada ręce i wini za to Apple’a

Użytkownicy serwisu HBO GO, którzy chcą oglądać filmy i seriale na komputerach Mac z systemem macOS Mojave, muszą pogodzić się z brakiem napisów. HBO nie kiwnie w tej sprawie palcem, bo czeka na ruch Apple’a.

12.10.2018
16:55
hbo go napisy problem macbook macOS apple safari
REKLAMA
REKLAMA

Usługę wideo na żądanie od HBO od samego początku trapią problemy techniczne. Jeszcze zanim HBO GO zostało uwolnione, wersja webowa i aplikacje mobilne dające dostęp do biblioteki filmów, seriali i innych programów bardzo często odmawiały posłuszeństwa.

W tym roku doczekaliśmy się co prawda zupełnie nowej wersji usługi wideo na żądanie od HBO, która działa już znacznie lepiej, ale nadal można trafić na różne błędy i niedociągnięcia. Niedawno w HBO GO pojawiły się spore problemy z napisami.

Dlaczego napisy w HBO GO nie działają?

Kilka tygodni temu niektórzy klienci odkryli, że napisy w HBO GO przestają się wyświetlać po minucie oglądania. Jedynym sposobem, by wróciły, było ponowne uruchomienie odtwarzacza. Niestety pomagało tylko na chwilę, a sytuacja powtarzała się.

Problem występował na urządzeniach marki Apple z systemami iOS, tvOS i macOS. Dotychczas udało się go wyeliminować na iPhone’ach, iPadach i przystawkach Apple TV, ale użytkownicy komputerów Mac nie mieli tyle szczęścia. W dodatku okazuje się, że są zdani na łaskę producenta swojego komputera.

HBO nie naprawi tego błędu we własnym zakresie.

W sprawie problemu z napisami w HBO GO skontaktowałem się z przedstawicielem firmy. Udało mi się potwierdzić, że HBO jest świadome jego istnienia, ale niestety nie mam dla klientów dobrych informacji. Nie wiadomo, kiedy sytuacja wróci do normy.

HBO przekonuje, że problem z napisami w HBO pojawił się z powodu zmian w nowych wersjach systemów operacyjnych Apple’a. Firma nie przygotuje aktualizacji usługi wideo na żądanie we własnym zakresie. Klientom pozostaje czekać na ruch producenta.

Problem z HBO GO musi rozwiązać Apple.

W przypadku telefonów, tabletów i przestawek do telewizora problem z napisami został wyeliminowany po aktualizacji systemów operacyjnych iOS i tvOS. Mogę potwierdzić, że na iPhonie, iPadzie i Apple TV sytuacja wróciła do normy.

REKLAMA

Niestety, w przypadku HBO GO na MacBooku napisy nadal nie działają. W dodatku w wersji przeglądarkowej problem będzie występował, dopóki Apple nie naprawi go wraz z aktualizacją macOS.

Pozostaje trzymać kciuki, by system Apple'a otrzymał stosowną aktualizację już niedługo. Póki tak się nie stanie, klienci muszą skorzystać z innego urządzenia lub pogodzić się z oglądaniem filmów i seriali bez dostępu do napisów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA