REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Uwaga na portfele! HBO GO może zdrożeć

Pamiętacie, jak cieszyliśmy się, że konkurencja na rynku VOD sprawia, iż ceny usług spadają? Teraz, gdy serwisów w Polsce zrobiło się mniej, prawdopodobnie będziemy musieli szerzej otworzyć portfele.

22.08.2019
15:54
hbo go drozej
REKLAMA
REKLAMA

Gdy na polskim rynku zadebiutował Showmax, było się z czego cieszyć. Mieliśmy Netfliksa, który szybko skradł serca Polaków, coraz śmielej działające HBO, a na dodatek nową, prężną firmę. Firmę, dodajmy, bardzo przyjaźnie nastawioną do naszego rynku i twórców. W ruch poszedł Patryk Vega, Wojciech Smarzowski i inni. Showmax w dodatku kusił bardzo konkurencyjną ceną – za abomanent trzeba było zapłacić niecałe 20 zł.

Możliwe że z tego powodu spadła również cena HBO GO.

Pod koniec 2018 roku, HBO ogłosiło, że za ich serwis streamingowy będzie trzeba zapłacić 19,90 zł. Oznaczało to spadek miesięcznego abonamentu o 10 zł. Ruch był świetny, bo Showmax – chociaż kusił naprawdę niezłą ceną – nie mógł konkurować z potężną biblioteką HBO GO. Nie chodzi już nawet o to, że tytułów było dużo, a o fakt, iż amerykańska telewizja od lat słynie ze świetnych produkcji w odcinkach.

Dzisiaj pojawiła się informacja, że HBO GO może zdrożeć.

REKLAMA

Informację podał Press.pl. Wedle niej za miesięczny abonament HBO GO będziemy musieli zapłacić 24,90 zł. Czy to dużo? Cóż, podwyżka jest dość znacząca, ale serwis jest ciągle tańszy niż najmniej atrakcyjny plan Netfliksa, który kosztuje 34 zł. Niestety, nie wiemy jeszcze, kiedy taka podwyżka – o ile zostanie wprowadzona – miałaby wejść w życie.

Ogromną zaletą HBO GO jest, co zostało tu już podkreślone, duża biblioteka głośnych tytułów. Wystarczy wymienić tylko „Czarnobyl” czy „Grę o tron”, a z trwających produkcji „Kroniki Times Square”, która lada chwila doczeka się 3. sezonu czy „Sukcesja” – kolejne odcinki 2. sezonu ukazują się co tydzień w poniedziałek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA