REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

To dzieje się naprawdę. HBO GO nareszcie uwalnia się od operatorów

Dystrybucja usługi HBO GO to jeden z najdziwniejszych procederów na rynku VoD. W Polsce nie możemy nabyć dostępu do cyfrowej biblioteki HBO bez powiązanej umowy z operatorem internetowym, telewizyjnym lub komórkowym. To nareszcie się zmieni.

13.11.2017
20:51
HBO Gra o tron Wataha
REKLAMA
REKLAMA

HBO szykuje wielkie zmiany dla rynku środkowoeuropejskiego. Widzowie z tej części kontynentu zostali rozegrani przez operatorów, którzy zawiązali umowy z HBO. Efektem porozumienia okazał się archaiczny, wsteczny wręcz pakiet usług połączonych. Chcesz HBO GO? Musisz kupić kablową telewizję albo abonament u operatora. Wolisz zapłacić za samo HBO jak za Netfiksa? Zapomnij. Przynajmniej na razie.

Na szczęście nadchodzą zmiany. HBO GO jest już do kupienia jako samodzielna usługa na niektórych środkowoeuropejskich rynkach.

Jak podaje redaktor Media2, HBO oderwało się od operatorów w Rumunii, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech. W tych krajach z HBO GO można już skorzystać na podobnych zasadach, co z Netfliksa. Czyli najpierw aktywujesz powszechny 30-dniowy okres testowy, a następnie decydujesz się, czy chcesz wykupić miesięczny abonament.

REKLAMA

Niestety, rewolucja ominęła najbardziej dochodowy rynek środkowoeuropejski, jakim jest Polska. Być może dlatego, że HBO jest u nas znacznie silniej połączone zależnościowymi umowami z operatorami niż u naszych sąsiadów. Jedno nie ulega za to wątpliwości - HBO chce oderwać się od swoich partnerów, oferując swoją platformę VoD jako samodzielną usługę dla każdego zainteresowanego. Wystarczy połączenie z Internetem.

Pytanie „czy?“ przestało już być aktualne. Teraz pozostaje jedynie „kiedy?“.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA