REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Abonenci HBO dostaną go na rok za darmo, a w Polsce może pojawić się już w 2020. Poznajcie HBO Max

Wojny streamingowe zbliżają się wielkimi krokami. W najbliższych dniach zadebiutują nowe platformy streamingowe: Apple TV+ i Disney+. Teraz wiemy, kiedy wystartuje HBO Max, serwis należący do WarnerMedia.

30.10.2019
10:58
HBO Max - logo
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiejszej nocy podczas spotkania z inwestorami w biurach Warner Bros. zdradzono nowe informacje dotyczące platformy streamingowej HBO Max. Zebraliśmy dla was najważniejsze z nich.

HBO Max - kiedy pojawi się na rynku?

Platforma HBO Max ma wystartować na terenie USA w maju 2020 roku.

HBO Max - kiedy w Polsce?

Platforma HBO Max ma trafić do Europy przed 2021 rokiem.

W tym momencie nie wiadomo jeszcze, czy będzie miała ona zastąpić HBO GO czy stać się niezależnym serwisem. Bardziej prawdopodobna wydaje się ta pierwsza opcja. Nadmierne rozczłonkowanie rynku nie wydaje się bowiem dobrym pomysłem, zwłaszcza w sytuacji, gdy konkurencja będzie wyjątkowo zaciekła.

Z drugiej strony w USA Max ma działać obok dotychczasowych serwisów HBO GO i HBO NOW, więc trudno do końca przewidzieć, jaki model platforma zastosuje na pozostałe rynki świata.

HBO Max - co wchodzi w skład usługi?

HBO Max - jaka cena?

Nowa usługa ma kosztować 15 dolarów.

Ogłoszono jednak, że dotychczasowi abonenci usługi HBO oraz klienci AT&T mają otrzymać darmowy roczny dostęp do nowego serwisu. Zdradzono także, że w drugim roku działalności platforma ma otrzymać także specjalną, tańszą wersję, na której pojawiać się jednak będą reklamy.

HBO Max - jakie programy na start?

Na HBO Max od razu ma wylądować ponad 10 tys. godzin materiału z dotychczasowej biblioteki HBO. Poza materiałami znanymi z anteny słynnej stacji, serwis ma mieć dostęp do produkcji należących do: Warner Bros., New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth i Looney Tunes, w tym głośne produkcje, jak „Przyjaciele”, „Teoria wielkiego podrywu”, „South Park” czy „Rick i Morty

W serwisie ma pojawić się także blisko 1800 filmów, w tym największe hity Warner Bros., z serią o Batmanie i Supermanie.

Podczas spotkania zdradzono także, że w późniejszym okresie abonenci będą mogli korzystać także z treści nadawanych na żywo.

HBO Max - co potem?

Podczas spotkania inwestorskiego ogłoszono, że firma planuje przyciągnąć ok. 75-90 mln użytkowników do 2025 roku na terenach Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej.

REKLAMA

Przekazano także informacje, że w pierwszym roku istnienia nowej platformy światło dzienne ma ujrzeć ponad 30 nowych oryginalnych produkcji sygnowanych Max Originals. Wiemy już co nieco o niektórych z nich. Jednym z głośniejszych projektów jest serial „Raised by Wolves” powstający pod okiem Ridleya Scotta. Produkcja ma opowiadać o świecie przyszłości, w którym androidy wychowują ludzkie dzieci. Innymi ogłoszonymi już produkcjami są (m.in): nowa wersja serialu „Plotkara”, czy „Gremlins: Secrets of the Mogwai”.

Platforma HBO Max wystartuje w USA w maju 2020.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA