REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO zapowiada serial "Cortes", który stworzą Martin Scorsese i Benicio Del Toro

Choć serial "Zakazane imperium" został już zakończony, Martin Scorsese nie zamierza spocząć na laurach i już zaangażował się w nowy projekt. Wspólnie z Benicio Del Toro będą producentami wykonawczymi nowej serii HBO o nazwie "Cortes".

19.11.2014
11:14
HBO zapowiada serial „Cortes”, który stworzą Martin Scorsese i Benicio Del Toro
REKLAMA

Fabuła serialu "Cortes" będzie osadzona w XVI wieku i skupiona na hiszpańskim podboju imperium Azteków. Centralną postacią będzie rzecz jasna Hernán Cortés, znany przede wszystkim jako zdobywca Meksyku, ponadto wiadomo, że pojawią się w niej także indiańska tłumaczka i kochanka Cortésa - Malintzin, znana również jako Malinche, oraz Montezuma II, ostatni władca Azteków. W wyniku podboju, dokonanego przez konkwistadora jedynie z garstką żołnierzy, z imperium Azteków pozostały jedynie ruiny.

REKLAMA
cortes 2

Scorsese i Del Toro mają być producentami wykonawczymi serialu, ale prawdopodobnie na tym ich rola się nie skończy. Istnieje spora szansa na to, że Scorsese wyreżyseruje pilotażowy odcinek "Cortes", a być może także kilka kolejnych, natomiast Del Toro jest żywo zainteresowany wcieleniem się w tytułowego bohatera.

REKLAMA
cortes 1

Na ten moment nie znane są dalsze szczegóły dotyczące serialu. "Cortes" jest kolejnym zapowiedzianym dziełem, które poświęcone będzie konkwiście Azteków. W styczniu tego roku Steven Spielberg ogłosił, że stworzy film na podstawie scenariusza Daltona Trumbo z Javierem Bardem w roli Montezumy, zaś dwa lata temu rozpoczęły się prace nad serialem "Conquest", który wyemitować ma stacja Showtime.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA