REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

"Heartwash" - nowa płyta zespołu Paula i Karol przedpremierowo na WiMPie

Choć do oficjalnej premiery krążka "Heartwash" został jeszcze równo tydzień, spragnieni nowych brzmień pionierów polskiego indie popu, grupy Paula i Karol, mogą przesłuchać go już dziś. Płyta trafiła właśnie na WiMPa. 

05.09.2014
18:03
„Heartwash” – nowa płyta zespołu Paula i Karol przedpremierowo na WiMPie
REKLAMA

"Heartwash" jest trzecim longplayem i czwartym albumem w ogóle tego grającego muzykę z pogranicza folku, popu i rocka zespołu. Paula i Karol na scenie pojawił się pięć lat temu i szturmem podbił serca miłośników folk popu i indie. Nazwa grupy wywodzi się oczywiście od imion założycieli, Pauli Bialskiej i Karola Strzemiecznego, a w jej skład wchodzą jeszcze Staszek Wróbel, Krzysiek Pożarowski, Szymon Najder oraz Christoph Thun.

REKLAMA

Twórczość Pauli i Karola utrzymana jest w popowej stylistyce uzupełnionej o typowo folkowe motywy i przepełniona pozytywną energią i emocjami. Bliska każdemu z nas, życiowa tematyka tekstów wpleciona jest tu w teksty pełne optymizmu, energii i aury radości. "Heartwash" nagrane zostało pod okiem nominowanego do nagrody Grammy, waszyngtońskiego producenta Ryana Hadlocka (środki na ten cel zespół zebrał za pośrednictwem zbiórki crowdfundingowej, prowadzonej na PolakPotrafi).

Wszystkie dotychczasowe albumy Pauli i Karola cieszyły się sporym uznaniem zarówno ze strony publiczności, jak i recenzentów. Od 2009 roku, gdy został założony, zespół wystąpił na wszystkich większych polskich festiwalach (Open'er, Off, Jarocin, Woodstock). Wielokrotnie koncertował rónież za granicą (SXSW w USA, Eurosonic w Holandii, Reeperbahn i Fusion Festival w Niemczech, Liverpool Sound City w Anglii).

REKLAMA

"Heartwash" (to słowo zostało wymyślone przez muzyków i ma oznaczać „proces zmywania z siebie negatywnych doświadczeń, które przeszkadzają nam w wykonaniu kolejnego kroku, w pójściu naprzód”) ma szansę być najlepszym dotychczasowym albumem Pauli i Karola, wnoszącym ich twórczość na jeszcze wyższy poziom. Połączenie pasji, talentu i pozytywnej energii z umiejętnościami Hadlocka daje fantastyczny efekt. Premiera krążka odbędzie się 12 września 2014 roku w Polsce i w Niemczech, ale odsłuchać możecie go już teraz w WiMPie

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA