REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jak hełm Dartha Vadera dostał się w posiadanie Kylo Rena? Jest ciekawa teoria na ten temat

"Przebudzenie Mocy", VII cześć "Gwiezdnych wojen", przynosi wiele pytań dotyczących nowych postaci i tego, co działo się z bohaterami znanymi z poprzednich odsłon Sagi. Jedno z nich brzmi: skąd Kylo Ren wziął należący do Dartha Vadera hełm? Alex z youtube'owego kanału Star Wars Minute ma ciekawą i wiarygodną teorię na ten temat. 

30.12.2015
10:27
Jak hełm Dartha Vadera dostał się w posiadanie Kylo Rena? Jest ciekawa teoria na ten temat
REKLAMA
REKLAMA

Tekst zawiera spoilery z "Przebudzenia Mocy"

Gdy jedni sprzeczają się na temat tego, czy remake "Nowej Nadziei" "Przebudzenie Mocy" było najlepszym czy najgorszym filmem z całej "Gwiezdnej Sagi", inni zdecydowanie mniej energii wkładają w ocenę artystycznych środków wyrazu, zamiast tego koncentrując się na analizowaniu fabuły. Cokolwiek by nie mówić, napisany przez  J.J. Abramsa i Lawrence'a Kasdana scenariusz zawiera wiele znaków zapytania i zagadek, których rozwiązanie poznamy zapewne dopiero przy okazji premiery kolejnych odsłon "Gwiezdnych wojen". Nie zaszkodzi jednak nieco pospekulować.

kylo ren hełm dartha vadera

Jedną z często poruszanych przez fanów "Gwiezdnych wojen" kwestii związanych z "Przebudzenie Mocy" jest to, jaki sposobem hełm Dartha Vadera trafił w ręce Kylo Rena. Ów hełm ostatni raz widzieliśmy w zakończeniu "Powrotu Jedi", płonący wraz z zwłokami jego posiadacza na stosie pogrzebowym na Endorze. W VII części "Gwiezdnej sagi" dość szybko okazuje się jednak, że nie został on doszczętnie zniszczony - jakimś sposobem ocalał, by ostatecznie zostać relikwią Kylo.

Jak do tego doszło? Jedna z teorii głosi, że to Luke Skywalker zebrał szczątki pancerza Vadera tuż po jego pogrzebie i przechowywał go, szkoląc nowych Jedi. Kylo Ren, dopuszczając się zdrady na swoim wuju, przejął także hełm swojego dziadka. Brzmi prawdopodobnie? Owszem, ale spekulacje Aleksa z kanału Star Wars Minute wypadają jeszcze bardziej wiarygodnie.

REKLAMA

Alex powołuje się na fabułę opublikowanego w listopadzie 2015 roku opowiadania ze świata "Gwiezdnych wojen" - "The Perfect Weapon". Po raz pierwszy pojawia się tam postać Bazine Netal - ta sama, która powiadomiła Najwyższy Porządek o przybyciu Rey i Finna do kryjówki Maz Kanaty. W "The Perfect Weapon" Bazine otrzymuje zlecenie wytropienia byłego Szturmowca, weterana bitwy o Endor, który przetrzymuje tajemniczy pakunek. Zdaniem Aleksa, zleceniodawcą Bazine jest właśnie Kylo Ren, a w paczce, którą ma odzyskać najemniczka, znajduje się hełm Dartha Vadera.

"The Perfect Weapon" to część serii książek i komiksów "Journey to Star Wars: The Force Awakens", która miała stanowić wprowadzenie do "Przebudzenia Mocy", i choć teoretycznie jest możliwe, że opowiadanie służyło jedynie przedstawieniu postaci Bazine Netal, nie można wykluczyć, że chodziło o coś więcej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA