REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Największy crossover wszech czasów! Spider-Man, Superman, Goku, John Wick oraz… Rick i Morty stają do walki z koronawirusem

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście. Na kanale użytkownika Mightyraccoon! w serwisie YouTube pojawiła się krótkometrażowa amatorska animacja, w której najwięksi superherosi popkultury ruszają do walki z koronawirusem. Przed wami „Heroes United: Coronavirus”.

16.04.2020
11:53
heroes united coronavirus youtube
REKLAMA
REKLAMA

Na swoim kanale Mightyraccoon! od kilku lat umieszcza swoje amatorskie filmiki, w których popuszcza wodze swojej fantazji. Spod jego wirtualnego pióra wyszły produkcje, w których do walki stawali ze sobą m.in. Joker i Pennywise, Spider-Man i Flash, Avengersi kontra Liga Sprawiedliwości, Baby Yoda kontra mały Groot czy Thor kontra Kratos z gry wideo „God of War”.

Teraz, w niepewnych czasach, kiedy świat stanął do walki z pandemią koronawirusa, przyjdzie nam obejrzeć największy crossover w historii.

W krótkometrażowym filmie „Heroes United: Coronavirus” do walki z COVID-19 stają Iron Man, Spider-Man, Batman, Superman (tutaj nazywany Wiedźminem), żółw ninja Leonardo, Deadpool, Hulk, Sonic, Shaggy ze „Scooby-Doo” (!), Son-Goku z anime „Dragon Ball”, a nawet pan Iniemamocny, John Wick, Terminator, John Cena i Rock i Morty (!!). A to i tak nie wszyscy bohaterowie, których zobaczymy na ekranie. Dodatkowo z filmu dowiadujemy się, że na liście obecności mieli być także Tom Hanks i Christiano Ronaldo, ale sami zmagają się z koronawirusem.

W sieci, w szczególności na YouTubie, jest cała masa tego typu „fantasy videos”, ale „Heroes United: Coronavirus” przebija je wszystkie pod względem rozmachu i ilości bohaterów. Skalą ilości największych herosów na ekranie może równać się chyba tylko film „Player One” od Stevena Spielberga.

Popkultura, jaką znamy (a konkretniej idea superbohaterów), zrodziła się na dobrą sprawę w czasie II wojny światowej, kiedy to rolą superbohaterów było podniesienie morali młodych obywateli USA oraz żołnierzy walczących na froncie.

heroes united coronavirus 2

80 lat później świat znowu stanął w obliczu globalnego kryzysu, a wideo „Heroes United: Coronavirus” kontynuuje tę tradycję i pokazuje, że superbohaterowie to nie tylko kolorowy eskapizm dla dzieci i niedojrzałych dorosłych, ale część nowoczesnej mitologii, która pomaga nam sobie jakoś radzić mentalnie w trudnych czasach.

heroes united coronavirus 1
REKLAMA

I nie ma tu znaczenia, że filmik jest na dobrą sprawę zabawą z formą, spełnieniem dziecięcej fantazji przeniesienia zabawy figurkami z pokoju na ekran monitorów i że jest to amatorska (choć całkiem nieźle zrobiona jak na domowe środki) animacja.

Co sądzicie o „Heroes United: Coronavirus”? Też mieliście delikatne dreszcze, widząc Goku stojącego niedaleko Spider-Mana i Johna Wicka?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA