REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Znamy gwiazdorską obsadę serialu Netfliksa "Heweliusz". Pracują nad nim twórcy "Wielkiej wody"

Netflix zaprezentował obsadę "Heweliusza" w reżyserii Jana Holoubka. W najnowszym polskim serialu na platformie od twórców "Wielkiej wody" zagra plejada polskich gwiazd.

15.02.2024
14:46
heweliusz netflix obsada
REKLAMA

"Heweliusz" to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji Netfliksa, która zapowiadana jest nie tylko jako największa, ale i najbardziej skomplikowana realizacja od lat. Fabuła pięcioodcinkowego miniserialu została zainspirowana historią z 14 stycznia 1993 r., kiedy to na Morzy Bałtyckim zatonął prom Jan Heweliusz. Anna Kępińska, producentka produkcji, zdradziła, że prace nad "Heweliuszem" trwają już prawie 2 lata i wzięło w nich udział ponad 3 tys. osób:

REKLAMA

"Heweliusz" to projekt o spektakularnej skali, nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Prace nad nim trwają prawie dwa lata, a okres zdjęciowy przewidziany jest na osiem miesięcy. W tym tygodniu w Świnoujściu padł pierwszy klaps, a przed nami 106 dni zdjęciowych i 10 polskich lokacji - pojawimy się m.in. w Szczecinie, Zgorzelcu, Gdyni, Wrocławiu i Warszawie. Z kolei w Brukseli nakręcimy wodne sceny kaskaderskie w najnowocześniejszej hali filmowej ze specjalnym basenem, a samych scen katastroficznych będzie ponad 130. Na ekranie zobaczymy ponad 120 postaci nazwanych i aż 3000 statystów, a ekipa pracująca nad serialem liczy ponad 140 osób!

"Heweliusz" - kto zagra w polskim serialu Netfliksa?

W mediach społecznościowych Netfliksa pojawiła się informacja o obsadzie "Heweliusza" i okazuje się, że już za rok na ekranach zobaczymy jedne z najgłośniejszych nazwisk w polskiej branży filmowej. W serialu wystąpią Magdalena Różczka ("Rojst"), Michał Żurawski ("Kruk"), Konrad Eleryk ("Pati"), Michalina Łabacz ("Wołyń"), Borys Szyc ("Forst"), Tomasz Schuchardt ("Skazana"), Justyna Wasilewska ("Nieobecni"), Andrzej Konopka ("Wataha"), Jacek Koman ("Belfer"), Magdalena Zawadzka ("Pan Wołodyjowski") oraz Jan Englert ("Czas honoru").

"Heweliusz" to nie tylko serial o katastrofie, ale też o żałobie, stracie i walce z dysfunkcyjnym państwem o dobre imię i godność tych, którzy zginęli. Mamy nadzieję, że oprócz skali oraz rozmachu produkcji, widzów zachwyci i poruszy olbrzymi potencjał dramaturgiczny i emocjonalny tej historii. Tym samym mamy także świadomość odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa, dlatego naszym zadaniem jest przede wszystkim oddać sprawiedliwość wszystkim tym, których dotknęła ta tragedia

- mówi Jan Holoubek, reżyser serialu.
REKLAMA

W pozostałych rolach znaleźli się również Jacek Beler, Dariusz Chojnacki, Anna Dereszowska, Sylwia Gola, Mia Goti, Mateusz Górski, Marcin Januszkiewicz, Dominika Kluźniak, Bartłomiej Kotschedoff, Mirosław Kropielnicki, Joachim Lamża, Łukasz Lewandowski, Piotr Łukaszczyk, Katharina Nesytowa, Magda Osińska, Michał Pawlik, Piotr Rogucki i Mirosław Zbrojewicz.

Premiera serialu "Heweliusz" zaplanowana jest na 2025 r. w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA