REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

HiFi Week #5: Dacie szansę solowej spowiedzi 2-D, wokalisty z zespołu Gorillaz i Blur?

Osoby należące do znanych i cenionych zespołów bardzo często stawiają na solową karierę, z naprawdę różnymi skutkami. Damon Albarn ma przed sobą niezwykle ciężkie zadanie. Animowany wokalista 2-D z niezwykle popularnego zespołu Gorillaz wydał właśnie swoją osobistą płytę – „Everyday Robots”. Dzięki akcji WiMP HiFi możecie ją przesłuchać już teraz, przez miesiąc testując usługę oferującą muzykę w wysokiej jakości całkowicie za darmo.

27.06.2014
17:54
HiFi Week #5: Dacie szansę solowej spowiedzi 2-D, wokalisty z zespołu Gorillaz i Blur?
REKLAMA
REKLAMA

Damon Albarn nie jest na tak przegranej pozycji z promocją własnego krążka, jak początkowo mogłoby się wydawać. Oczywiście charakterystyczny 2-D z zespołu Gorillaz nie musi liczyć na żadną promocję, w przeciwieństwie do jego rzeczywistego odpowiednika.

Na całe szczęście Damon Albarn już wcześniej zaistniał na międzynarodowej scenie muzycznej, za sprawą niezwykle znanego zespołu, po którego wielkiej świetności  dzisiaj  pozostały już tylko wspomnienia.

Pamiętacie jeszcze Blur? Zespół niemal skakał do gardła Oasis, walcząc o dominację nie tylko na ich rdzennie brytyjskim rynku, ale również w skali całego świata. Powstały w Londynie 1989 roku zespół z przerwą działa po dziś dzień, natomiast ciężko wskazać na bardziej znany kawałek niż ich „Song 2”, które zresztą słyszę cyklicznie w różnorakich zwiastunach i reklamach. Ten utwór po prostu się nie nudzi.

Mimo tego, zespół musiał zawiesić swoją działalność w 2009 roku, głównie z powodu angażu Damona Albarna w projekcie Gorillaz. Teraz Albarn angażuje się po raz kolejny, ale tym razem w pierwszy tak poważny solowy projekt.

Czym jest „Everyday Robots”? Popularnym w świecie muzycznego biznesu „krążkiem spowiedzi”. Wybaczcie mi określenie, ale trudno o lepszy termin dla płyty, która stanowi dla artysty formę pamiętnika czy też kanapy w gabinecie psychologa. Damon Albarn spowiada się ze swojego życia, rozciągając okres jestestwa od czasów dzieciństwa po współczesność.

Warto zajrzeć do środka, ponieważ tam znajduje się trochę mięska, charakterystycznego dla nowoczesnej, londyńskiej i brytyjskiej bohemy, znanej z toksyczności i intensywnego życia. Mimo tego, Damon Albarn podjae swoim fanom krążek nader spokojny, utrzymany w tonacjach folka i soulu.

REKLAMA

Nazwa zobowiązuje. Poza typowo rozliczeniową funkcją, na „Everyday Robots” usłyszymy również ostrzegający przekaz o wpływie technologii na nasze życie, z którego zresztą wokalista czerpie pomysł na tytuł. Zainteresowani?

To bardzo dobrze, ponieważ macie okazję odsłuchać świeżo wypalony krążek w wysokiej jakości dzięki nowej usłudze WiMP HiFi. Organizatorzy HiFi Week postanowili oddać w ręce internautów miesiąc testowania usługi całkowicie za darmo, aby ci na własnej skórze poczuli różnice.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA