REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix wyprodukuje film animowany na podstawie książki Paula McCartneya. Co wiemy o „High in the Clouds”?

Platforma Netflix coraz silniej uderza w rynek animacji. Po tegorocznych sukcesach „Klausa” i „Zgubiłam swoje ciało”, gigant VOD zdradził, że wyprodukuje także adaptację książki dla dzieci autorstwa Paula McCartneya.

11.12.2019
10:49
Paul McCartney zadaptuje bajkę dla dzieci
REKLAMA
REKLAMA

Netflix oraz francuski Gaumont wyprodukują film animowany na podstawie powieści dla dzieci autorstwa Paula McCartneya, Geoffa Dunbara i Phillipa Ardagha.

Wydana w 2005 roku powieść „High In the Clouds” to historia młodej zbuntowanej wiewiórki, która dołącza do gangu zwierzaków mieszkających wysoko w chmurach. Gdy w wyniku niefortunnego wypadku Wirral podpadnie sowie Gretsch, rozpocznie się walka o przetrwanie. Gretsch jest tyraniczną władczynią, która dosłownie kradnie głos każdemu, kto się jej sprzeciwi.

Paul McCartney jest także producentem wykonawczym projektu.

Wiadomo także, że w filmie pojawią się nowe utwory skomponowane przez słynnego muzyka.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani współpracą z Netfliksem, który dołącza do świetnego partnerstwa z Gaumont. Uwielbiam filmy animowane, a ten projekt jest wyjątkowo bliski mojemu sercu. Nie mogę się doczekać, aż podzielimy się nim ze światem - powiedział Paul McCartney w rozmowie z Variety.

High in the Clouds - okładka książki class="wp-image-354346"

Reżyserem projektu został Timothy Reckart, znany z animacji „Pierwsza Gwiazdka”, serii shortów oraz pracy jako główny animator oscarowej „Anomalisy” Charliego Kaufmana i Duke’a Johnsona. Scenariusz „High In the Clouds” na podstawie powieści napisał Jon Croker, scenarzysta filmu „Anioł Śmierci”, jeden z konsultantów „Paddingtona 2”, który pracował także na planie filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”.

REKLAMA

To wspaniała i żartobliwa historia, celebrująca siłę indywidualizmu oraz jednoczącą siłę muzyki - dodał Gregg Taylor, szef działu oryginalnych animacji Netfliksa.

„High in the Clouds” nie zostało wydane w polskim przekładzie. Od stycznia na sklepowych półkach znajdziemy jednak nową książkę dla dzieci Paula McCartneya. To „Hej, Przedziadku!” z ilustracjami Kathryn Durst.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA