REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

To będzie grane - zestawienie 10 premier, którego mogą stać się hitem lata 2016

Najbliższe kilka miesięcy gwarantuje wysyp długo wyczekiwanych, premierowych płyt. Oto dziesięć tytułów, którego mają szansę stać się hitami tegorocznego lata.

21.04.2016
21:15
To będzie grane - 10 płyt, których będziemy słuchać latem
REKLAMA
REKLAMA

Kryterium doboru poniższych płyt nie jest oczywiste - w zestawieniu znajdują się zarówno albumy znanych wykonawców, jak i debiuty. W przypadku tych pierwszych za pewnik można uznać to, że ich single będą obecne w letnich ramówkach radiostacji. Utwory debiutantów cieszą się z kolei dużym zainteresowaniem w sieci. Nawet jeśli nie wszystkie z wymienionych usłyszymy w radiu, prędzej czy później dotrą do naszych uszu z sąsiedniego campingu podczas wakacji lub na którejś z plenerowych imprez. Już teraz sprawdzamy, co zagości w eterze w sezonie letnim.

hey_blysk

 Hey - "Błysk"

premiera: 22 kwietnia

Status zespołu Hey pozostaje w Polsce niezmienny od lat. Dowodem na to jest chociażby liczba sprzedanych płyt. Po trzech latach od ostatniego krążka Kasia Nosowska wraz z zespołem wracają z nowym materiałem. "Błysk" ukaże się już w najbliższy piątek, a o zainteresowaniu nową płytą świadczy chociażby frekwencja odbiorców podczas niedawnej trasy koncertowej promującej ten album.

ziola_revolving_door_okladka_RGB-600x539

 Piotr Zioła - "Revolving Door"

premiera: 22 kwietnia

Tego samego dnia co "Błysk", na sklepowych półkach zagości płyta artysty, który dopiero zaczyna swoją karierę na rynku muzycznym. Piotr Zioła zaistniał w świadomości słuchaczy w ubiegłym roku, po emisji pierwszego singla, kiedy w szybkim czasie zdobył pokaźne grono fanów. Część z nich mogła kojarzyć go z epizodu w jednym talent-show. Jednak charakterystyczny głos tego 21-letniego wokalisty oraz świadomie obrana stylistyka pozwalają sądzić, że w najbliższych miesiącach liczba jego słuchaczy wzrośnie jeszcze bardziej.

gangalbaniiGang Albanii - "Ciężki gnój"

premiera: 29 kwietnia

Cokolwiek by nie sądzić o Gangu Albanii, nie można odmówić im ogromnego sukcesu, który - jak się okazuje - nie był wynikiem tylko chwilowej mody. Trio, na którego czele stoi kontrowersyjny Popek, profesjonalnie wykorzystało zainteresowanie wokół swojej twórczości. Abstrahując od estetyki i kwestii gustu, liczby nie kłamią - samozwańczy "Król Albanii" opanował polski YouTube, z impetem wdarł się na OLiS, a teraz ma zamiar powtórzyć ten sukces. Wiele wskazuje na to, że mu się uda - po latach pobytu w Wielkiej Brytanii umożliwiono mu powrót do Polski. Nastoletni fani tylko czekali na to, aby móc zobaczyć swojego idola na żywo - liczba zaplanowanych koncertów w okresie wiosenno-letnim gwarantuje, że w te wakacje jeszcze o Gangu Albanii - chcąc, nie chcąc - usłyszymy.

katyb_honey Katy B - "Honey"

premiera: 29 kwietnia

Brytyjska piosenkarka Katy B zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Po dobrze przyjętych dwóch płytach, artystka wraca z albumem "Honey". Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, iż ponownie słuchacze otrzymają solidną dawkę dobrze wyprodukowanego połączenia R&B z muzyką elektroniczną. W sam raz na zabawę podczas nocnych letnich wypadów.


12993383_1104929616194423_2911877931916015058_nAntek Smykiewicz - "Nasz film"

premiera: 6 maja

Podobnie jak Piotr Zioła, tak i Antek Smykiewicz dał się poznać szerszej publiczności poprzez występ w talent-show. Po przygotowaniu autorskiego materiału debiutuje na rynku z płytą "Nasz film". Odbiór pierwszego singla "Pomimo burz" pozwala przypuszczać, że w najbliższych miesiącach utwory z debiutanckiej płyty zagoszczą na listach przebojów, a tym samym będą nam towarzyszyć, chociażby w aucie podczas wakacyjnych podróży.


ru-0-r-650,0-n-Ns2225297l0Wt_brodka_clashes_okladka_tracklista_i_cena_nowej_plyty_2016Brodka - "Clashes"

premiera: 13 maja

Po ogromnym sukcesie "Grandy" z 2010 roku Monika Brodka powraca z albumem "Clashes". Sześć lat to wystarczająco dużo, by wśród fanów wywołać głód nowości. Najbliższa premiera ma szansę zapisać się jako jedna z najlepszych płyt 2016 roku. Już na poprzednim albumie wokalistka uwolniła się od wizerunku i brzmienia gwiazdy pop. Nie inaczej jest teraz - pierwszy singiel jakby na przekór pozbawiony jest wymuskanych, "cukierkowych" dźwięków znanych z komercyjnych produkcji. Zarazem jest to materiał na wysokim poziomie aranżacyjnym, który powinni docenić słuchacze oraz rozgłośnie radiowe. Co warte odnotowania - nowym albumem Brodka debiutuje na rynku zagranicznym.


kygoKygo - "Cloud Nine"

premiera: 13 maja

Kygo to norweski producent muzyczny, znany w większości z remiksów popularnych utworów. Do głównego nurtu przebił się między innymi dzięki remiksowi I see fire Eda Sheerana, z miejsca zyskując zainteresowania świata muzycznego oraz słuchaczy na całym świecie. Jego twórczość dotarła również do Polski, gdzie została entuzjastycznie przyjęta. Pomysłowość tego producenta i DJ-a każe przypuszczać, iż ponownie znajdzie się on na playlistach wielu osób.

RADIOHEAD LOGO T SHIRT IRON ON TRANSFER

Nowy album Radiohead

premiera: czerwiec

O następcy "The King of Limbs" nie można zbyt wiele napisać, poza tym, iż zespół potwierdził, że ich nowy album ukaże się jeszcze w tym roku. Niesłabnąca popularność brytyjskiego Radiohead pozwala przypuszczać, że zespół nie zawiedzie fanów i dostarczy krążek, który ponownie odbije się szerokim echem. Dokładna data premiery nie jest znana, niemniej grupa Thoma Yorke'a zapewni słuchaczom lato obfite w nowy materiał, gdyż płyta ma ukazać się w czerwcu. Ugruntowana pozycja Radiohead i ich skłonność do eksperymentów daje pewność, że wobec albumu nie pozostaną obojętni ani stacje radiowe, ani słuchacze.


Tom Odell - Wrong CrowdTom Odell - "Wrong Crowd"

premiera: 10 czerwca

Debiutujący w 2013 roku Tom Odell z impetem wdarł się na szczyty list przebojów. Również w Polsce, gdzie album "Long Way Down" uzyskał status złotej płyty. Niemal dokładnie po trzech latach Odell wraca z premierowym "Wrong Crowd" i trasą koncertową po Europie i Stanach Zjednoczonych. Na mapie nie zabrakło Polski - na tydzień przed oficjalną premierą albumu wystąpi podczas Orange Warsaw Festival. Fani mogą zacierać ręce, ponieważ część z ogłoszonych koncertów już od jakiegoś czasu jest wyprzedana.


Bat for Lashes - "The Bride"

premiera: 1 lipca

REKLAMA

Kryjąca się pod tym pseudonimem artystka Natasha Khan również zyskuje w naszym kraju dużą popularność. Sukces i zainteresowanie słuchaczy zyskała dzięki bezkompromisowemu podejściu - Bat for Lashes nie boi się eksperymentować z różnymi stylami muzyki, wplatając w brzmienie soft i folk-rockowe elementy chociażby synthpopu. Wierni fani odliczają dni do premiery nowego krążka. Zapowiadający go singiel stanowi odpowiedni przedsmak, potwierdzając, że znów będziemy mieli do czynienia z nieoczywistym, intrygującym materiałem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA