REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Masz już dość klasycznych detektywów? Poznaj Dirka Gently'ego, bohatera nowego serialu BBC

Parę dni temu w Netfliksie wylądował nowy serial "Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego". Produkcja powstała na podstawie książek Douglasa Adamsa o tym samym tytule. Główne role w serialu grają Samuel Barnett i Elijah Wood. 

15.12.2016
17:51
Masz już dość klasycznych detektywów? Poznaj Dirka Gently'ego
REKLAMA
REKLAMA

"Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego" to serial nietuzinkowy i zupełnie nieprzewidywalny. Już pierwszy odcinek wprawia w osłupienie, bo widz właściwie nie ma pojęcia, o co tu do cholery chodzi. Poza tym, że postaci są zupełnie zwariowane, różnorodne i jakby wzięte z kosmosu, same wydarzenia wydają się abstrakcyjne i chaotyczne. Jednak w miarę oglądania kolejnych odcinków przekonujemy się, że wszystko tu ma sens i wcale nie jest przypadkiem.

Jednym z  głównych bohaterów serialu jest Todd Brotzman (w tej roli Elijah Wood).

Todd jest zwykłym facetem, prowadzącym zwykłe, nudne życie. Pracując jako boy hotelowy i nie mając znajomych, omijają go wszelkie rozrywki i ekscytujące przeżycia. Do czasu. Pewnego dnia w hotelu, w którym jest zatrudniony, dochodzi do dziwnych wydarzeń. W penthousie zostają zamordowani ludzie, a przyczynę ich śmierci trudno jest logicznie wyjaśnić. Kiedy Todd przybywa na miejsce zbrodni widzi tam samego siebie... Młody mężczyzna zostaje uwikłany w sprawę morderstwa oraz sprawę zaginięcia córki zamordowanego.

W międzyczasie nieoczkiwanie przybywa do jego mieszkania Dirk Gently (Samuel Barnett).

Ten przedstawia się jako holistyczny detektyw, czyli taki, który nie zajmuje sie takimi dowodami jak badanie odcisków palców czy śladów zostawionych przez buty potencjalnych sprawców. Dirk Gently wierzy, że wszystkie zjawiska i rzeczy są ze sobą połączone i stanowią całość. A te podlegają swoim prawidłowościom, które tak naprawdę wcale nie wynikają z prawidłowości, rządzącymi pojedynczymi elementami tej układanki. Brzmi przedziwnie? Tylko początkowo.

holistyczna-agencja-detektywistyczna-dirka-gentlyego-3 class="wp-image-77324"

Spotkanie Todda i Dirka staje się początkiem ich fascynującego śledztwa.

Mężczyźni wraz z siostrą Todda i poznaną (nieprzypadkowo!) Farah próbują dowiedzieć się, kto stoi za morderstwem jednego z mężczyzn, a także gdzie jest córka zabitego, Lydia. Podczas prób dowiedzenia się, kto za tym wszystkim stoi, Todd i Dirk biorą udział w niezwykłych wydarzeniach oraz są świadkami niebezpiecznych akcji. Strzelaniny, pościgi i paranormalne zjawiska? Jak najbardziej!

Bo czego w tym serialu nie ma? Mamy gang, który czerpie siły z negatywnej energii innych ludzi, jest holistyczna zabójczyni, jest pies, który nie jest psem i kot, który... nie jest kotem. A to tylko początek.

holistyczna-agencja-detektywistyczna-dirka-gentlyego-2Oglądając ten serial ma się wrażenie, jakby zostało do niego wrzucone wszystko, każdy element z innej bajki, a potem dokłanie wymieszano całość.

REKLAMA

I powiem wam, choć to pewnie dziwne, ta całość smakuje naprawdę dobrze. I wciąga. Chce się jeść, to znaczy oglądać, więcej i więcej. W trakcie odcinków obserwujemy los różnych postaci równocześnie. Postaci, które są ze sobą połączone w niewiarygodny sposób.

Jestem naprawdę pod wrażeniem tej produkcji. Absuralność wydarzeń, komizm sytuacji - to wszystko tworzy doskonałą miksturę. Już zacieram ręce, bo wiem, że doczekamy się drugiego sezonu "Holistycznej agencji detektywistycznej Dirka Gently'ego". Wybornie!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA