REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zajrzyj za kulisy złotego okresu Fabryki Snów w zwiastunie „Hollywood”. Nowy serial Ryana Murphy'ego już w maju na Netfliksie

Nowy serial od Netfliksa ma nas przenieść do złotej ery Fabryki Snów. W „Hollywood” zajrzymy za jej kulisy i raczej nie spodoba nam się ten rasizm, seksizm i każdy inny „-izm”, na jaki się tam natkniemy. Premiera już niedługo, a trailer produkcji zapowiada, że jest na co czekać.

20.04.2020
18:02
Hollywood trailer netflix
REKLAMA
REKLAMA

„Hollywood” zgodnie ze słowami jego twórcy Ryana Murphego to „list miłosny do Tinseltown”, czyli ironicznego określenia Fabryki Snów. Fabuła ma skupiać się na niesprawiedliwym systemie uprzedzeń na tle rasowym, płci i orientacji seksualnej, jaki w niej panował, bądź, bardziej zgodnie z rzeczywistością, wciąż panuje. Oficjalny opis brzmi:

Hollywood po II wojnie światowej. Grupa ambitnych, początkujących aktorów i filmowców zrobi niemal wszystko, aby spełnić swoje marzenia o wielkiej karierze.

Serial ma być próbą przepisania historii tytułowego Hollywood, bo celem twórców jest zmuszenie nas do zadania sobie pytania: jak wyglądałoby kino, gdyby zasady panujące w Fabryce Snów oparte były na równości i szacunku? Bohaterowie będą więc pokonywać kolejne przeszkody i uprzedzenia. Nie będzie to z pewnością łatwe, ale dzięki temu poznamy różne aspekty funkcjonowania za kulisami branży filmowej.

Jak będzie to wyglądało w praktyce, pokazuje trailer miniserialu, który właśnie zadebiutował w sieci:

Jak widać po powyższym trailerze, w „Hollywood” rzeczywistość będzie przenikać się z fikcją.

REKLAMA

W „Hollywood” pojawią się postacie mające swoje odpowiedniki w rzeczywistości. Wśród nich jest agent Henry Wilson, znany jako „twórca gwiazd” i aktor Rock Hudson. Prócz nich nie zabraknie bohaterów całkowicie fikcyjnych. W obsadzie natomiast znalazło się miejsce dla wielu znanych nazwisk. Na ekranie zobaczymy m.in. Jima Parsonsa, Jake’a Pickinga, Patti LuPone, Laurę Harrier, Samarę Weaving, Joe’a Mantello, Maude Apatow, Michelle Krusieca czy Queen Latifah.

„Hollywood” będzie składać się z siedmiu odcinków, które zadebiutują na platformie Netflix już 1 maja 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA