REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Horror na piątkową noc: Kobieta w czerni

Daniel Radcliffe walczy ze zmianą aktorskiego wizerunku, a jego rola w „Kobiecie w czerni” pokazuje, że idzie mu to bardzo dobrze.

Poprzednia, debiutancka produkcja Jamesa Watkinsa to trzymające w napięciu „Eden Lake” z Michaelem Fassbenderem. Ze względu na tematykę epatowała ona jednak naturalistyczną przemocą, podczas gdy „Kobieta w czerni” ma elementy nadprzyrodzone i stawia na mroczną atmosferę oraz jej subtelne budowanie. Efektem tego jest klimatyczny i przypominający klasyczne kino grozy horror.

22.02.2013
16:48
Horror na piątkową noc: Kobieta w czerni
REKLAMA
REKLAMA

„Kobieta w czerni” to remake znakomitego, ale zapomnianego filmu o tym samym tytule z 1989 roku. Watkins nie dokonuje tu drastycznych zmian – pozostawia ducha pierwotnej historii i stawia na klasyczne techniki wywoływania lęku u widza. Akcja rozgrywa się na początku XX wieku. Bohaterem jest młody prawnik odegrany przez Radcliffe’a, który przybywa do tajemniczego miasteczka w sprawie spadku – nawiedzonego domu na Węgorzowych Moczarach. Szybko przekonuje się, że miejsce skrywa sekrety i okazuje się niebezpieczne.

Odtwórca roli Harry’ego Pottera wszedł przekonująco w buty prawnika i ojca kilkuletniego syna. Wszyscy, którzy mieli wątpliwości, czy Radcliffe wypadnie wiarygodnie, będą zaskoczeni jak dojrzała wydaje się odegrana przez niego postać. Uniknięto przy tym przerysowania. Sam film imponuje stopniowo budowaną atmosferą, gdzie liczą się pojedyncze odgłosy, gra świateł i zabawa z przyzwyczajeniami odbiorcy.

REKLAMA

Kolejne dzieło Watkinsa jest powrotem do formuły klasycznego horroru – bez epatowania przemocą i potworami, tylko ze subtelnie tworzonym nastrojem niepokoju. Samo to sprawia, że „Kobieta w czerni” jest warta obejrzenia. Poza tym, wbrew ewentualnym obawom, Radcliffe dał sobie radę i stworzył przekonującego bohatera – mimo to producenci szczerze wyznają, że zatrudnili go przede wszystkim ze względu na czynnik komercyjny.

„Kobieta w czerni”:
Kinoplex – 9.00 zł
ipla – 9.90 zł, klienci Cyfrowego Polsatu 8.50 zł

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA