REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Stworzyliśmy listę najciekawszych horrorów na Storytel. Oto audiobooki pełne grozy, które warto przesłuchać

Z myślą o posiadaczach abonamentu Storytel przygotowaliśmy kolejne zestawienie najlepszych horrorów, jakie można znaleźć w wielkiej bibliotece audiobooków. Odkurzyliśmy trochę klasyki, dodaliśmy szczyptę zombie oraz znaleźliśmy najciekawsze tytuły 2017 roku.

11.05.2017
19:27
Stworzyliśmy listę najciekawszych horrorów - audiobooków na Storytel
REKLAMA
REKLAMA
 class="wp-image-85043"

Znacie ten motyw - świat jest nieustannym bolem bitwy sił Ciemności oraz Światła. Siergiej Łukjanienko w ciekawy sposób bawi się popularną konwencją, opierając balans swojego uniwersum na tak zwanych Patrolach. To one stoją na straży równowagi między dwoma stronami. Nocny Patrol kontroluje siły Ciemności, z kolei Dzienny Patrol pilnuje, aby siły Światła nie zdobyły dominacji. Jak możecie się spodziewać, kruchy porządek świata zaczyna drżeć w posadach.

Anton to świeżo upieczony strażnik Nocnego Patrolu. Bohater nie zdaje sobie sprawy, że jego udział będzie znaczący w końcowym rozrachunku między siłami Ciemności i Światła.

 class="wp-image-85042"

Czy bohaterem horroru może zostać geek i fan gier wideo? Jak najbardziej. Dowodzi tego audiobook Zmorojewo, który zapoznaje słuchacza z przygodami Tytusa Grójeckiego. Młody człowiek jest do tego wielkim amatorem horrorów, co pozwala mu przeżyć na Warmii. Malownicza kraina wcale nie okazuje się taka piękna i gościnna, jak mogłoby się zdawać patrząc na pocztówki z wakacji.

Tytus początkowo nie sądzi, by zabita dechami wieś Głuszyce oferowała jakieś atrakcje. Do czasu, kiedy na forum internetowym poświęconym nadnaturalnym wydarzeniom trafia na intrygującą informację. Nieopodal Głuszyc znajduje się opuszczone miasto, a dwójka eksplorujących je „łowców tajemnic” zaginęła bez wieści.

 class="wp-image-85044"

Współczesna Polska. Dwie dziewczynki wracają same ze szkoły, lecz nigdy nie docierają do domu. Niedługo potem przyjaciel zrozpaczonej rodziny, emerytowany policjant, dowiaduje się, że zwolniony z więzienia psychopatyczny zabójca zniknął i nie wiadomo, gdzie przebywa. Ani „ustawa o bestiach”, ani dyskretna obserwacja policji nie okazały się skuteczne. Mężczyzna po prostu wyparował.

Zabij mnie tato to kolejna książka Stefana Dardy. Pisarz jest znany z mieszania horroru z polską specyfiką, czego dał przykład w swoich wcześniejszych dziełach. Najnowsza publikacja co prawda bliższa jest thrillerowi, ale nie brakuje w niej grozy.

 class="wp-image-68829"

Dracula Brama Stokera to jedna z najlepszych adaptacji króla nocy, pijącego krew ofiar i pożądającego tego, co utracił na zawsze – miłości. To właśnie na podstawie tej książki powstał rewelacyjny film o tym samym tytule, do teraz budzący grozę i ciekawość.

Świetną treść nieco rozprasza Leszek Filipowicz, któremu daleko do mrocznego, budującego klimat narratora. Jeżeli jednak jesteś miłośnikiem grozy, Dracula pióra Stokera jest pozycją obowiązkową. Nigdy nie miałeś czasu? Cóż, między innymi po to istnieją audiobooki!

 class="wp-image-70112"

Polska powieść grozy jest jak Wiedźmin – przepełniona swojskim, słowiańskim, wiejskim klimatem, który odróżnia audiobooka od masy innych horrorów. Bohaterem „Słonecznej doliny” jest Witold Uchmann – dziennikarz pracujący dla ogólnopolskiej gazety.

Mężczyzna prowadzi kolumnę poświęconą zjawiskom paranormalnym, będąc na granicy wypalenia zawodowego. Od odejścia z redakcji odwodzi Uchmanna tylko jeden mail, w którym zostaje poruszony wątek tajemniczej, niemal nikomu nieznanej wioski gdzieś na Lubelszczyźnie…

 class="wp-image-70111"

Książka będąca pierwowzorem kultowego filmu grozy „Hellriser”. Clive Barker dostarcza intensywne, szybkie, krótkie 150 stron wypełnionych piekłem na Ziemi, rozpętanym gdzieś pod Londynem.

Warto przesłuchać, nie tylko ze względu na sentyment do filmu. Audiobook w wielu miejscach różni się względem produkcji z aktorami, stanowiąc nie lada gratkę dla każdego fana horroru. No i słucha się go naprawdę przyjemnie, o ile można stosować taki przyimek w stosunku do Cenobitów.

 class="wp-image-70110"

Gdy byłem dzieckiem, bałem się go niczym ognia! Demoniczny pies, który wynurza się z pobliskich zarośli, po czym rzuca się na swoją ofiarę. Teraz mam okazję rozprawić się z tym straszydłem raz na zawsze, dzięki audiobookowi poświęconemu trzecim z kolei przygodom Sherlocka Holmesa.

Tym razem najsławniejszy fikcyjny detektyw świata musi rozwikłać sprawę klątwy, która rzekomo wisi nad męskimi członkami rodu Baskervillów, od lat ginącymi w paszczy olbrzymiego ogara. Czy jednak aby na pewno?

 class="wp-image-61438"

Zdaję sobie sprawę, że fani serialu The Walking Dead już dawno zapomnieli o tyranie, który rządził wioską Woodburry. Telewizyjna produkcja galopem ruszyła do przodu, wprowadzając nowe, ciekawe postacie. Mimo wszystko, zachęcam do cofnięcia się o kilka sezonów i poznania prawdziwej historii postaci Gubernatora. Ta jest zaskakująco złożona, wielowątkowa i naprawdę ciekawa.

Z perspektywy fana The Walking Dead, pochód tyrana i sadysty do władzy będzie prawdziwą gratką. Zwłaszcza, że audiobook czyta dla nas Wojciech Żołądkowicz, którego barwa głosu idealnie pasuje do mrocznej, momentami szokującej zawartości.

 class="wp-image-60559"
REKLAMA

W Polsce nie brakuje fanów serialu The Walking Dead. Nie każdy z nich wie jednak, że produkcja AMC na podstawie komiksu znacząco różni się od ilustrowanego oryginału. Komiksy są dodatkowo znacznie bardziej brutalne, o czym możecie się przekonać, słuchając pierwszych dwóch tomów opowieści na podstawie rysunków Kirkmana.

Tom 1 i 2 to najwyższa półka, jeżeli chodzi o realizację słuchowisk. Znani aktorzy, świetny podkład dźwiękowy, masa warzyw i owoców zniszczona po to, aby odwzorować dźwięki pękających czaszek… obowiązkowa pozycja dla każdego fana The Walking Dead.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA