REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wraca House of Cards! Wiemy już, kiedy piąty sezon pojawi się w Netfliksie

House of Cards wraca z piątym sezonem. Poznaliśmy właśnie datę premiery. Ujawniono ją w dniu, w którym Donald Trump przejął urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.

20.01.2017
17:44
House of Cards - sezon 5
REKLAMA
REKLAMA

House of Cards to jedna z najważniejszych produkcji Netfliksa. Jeden z pierwszych seriali produkcji własnej tego serwisu VOD stał się zalążkiem całej serii Netflix Originals. Fenomenalna rola główna, w którą wcielił się Kevin Spacey, do dziś elektryzuje widzów.

House of Cards miało swoje wzloty i upadki, ale złowieszczy Frank Underwood i jego żona Claire nadal elektryzują widzów.

Serial opowiada o pięciu się do władzy przez wyrachowanego i bezwzględnego polityka. Francis Underwood dzięki swoim machinacjom - uciekał się nawet do morderstwa brudząc własne ręce, a nie tylko wysługując się innymi - został w końcu prezydentem Stanów Zjednoczonych.

House of Cards podczas prezydentury Baracka Obamy było przyjemnym political fiction na podstawie brytyjskiego oryginału - serialu oraz książki. Teraz, po wygranej Donalda Trumpa, na serial można patrzeć w nowej perspektywie.

Czy serialowy Frank Underwood, który pod koniec poprzedniego sezonu doprowadził do wojny byle tylko utrzymać władzę, będzie teraz stylizowany na nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych - prezydenta, któremu jak Francisowi nikt nie dawał szans na wygraną?

Liczę na to, że Frank Underwood w House of Cards zachowa swój własny charakter i obejdzie się bez zbyt częstych nawiązań do prawdziwej polityki.

Tego, jaką drogą podążą twórcy serialu, dowiemy się już 30 maja 2017 roku. Tego dnia pojawi się w serwisie Netflix cały piąty sezon House of Cards zapowiadany mrocznymi słowami "We make the terror" z finału poprzedniego sezonu. W tle krótkiego wideo słychać dzieci recytujące Ślubowanie wierności, a po chwili na ekranie pojawia się odwrócona amerykańska flaga.

REKLAMA

Netflix wybrał przy tym ciekawą - i wydawać by się mogło, jedyną rozsądną - datę na zapowiedź nowego sezonu. Zwiastun udostępniono dziś, czyli... w dzień inauguracji Donalda Trumpa jako nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na rodzimym rynku Netfliksa obywatele raczej skupią się dziś na pierwszym dniu sprawowania urzędu przez nowego prezydenta, ale poza terenem Stanów?

Coś czuję, że zapowiedź premiery piątej serii House of Cards będzie znacznie częściej komentowanym wydarzeniem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA