REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Hugh Jackman rozstanie się z rolą Wolverine'a

Ostatni raz Hugh Jackmana jako najpopularniejszego i najbardziej rozpoznawalnego członka X-Menów zobaczymy w trzeciej części filmu "Wolverine". Tak przynajmniej wynika ze zdjęcia, które aktor zamieścił na Instagramie.

30.03.2015
9:23
Hugh Jackman rozstanie się z rolą Wolverine'a
REKLAMA
REKLAMA

Jackmana w roli Wolverine'a mogliśmy oglądać już siedmiokrotnie. Po raz pierwszy w roku 2000 w pierwszych "X-Menach", po raz jak dotąd ostatni - w "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie" z 2014. W międzyczasie postać Logana doczekała się dwóch w całości mu poświęconych filmów, a na rok 2017 zapowiedziany jest kolejny. Wieńczące trylogię o perypetiach Rosomaka widowisko będzie prawdopodobnie ostatnim, w którym aktor wcieli się w tego bohatera.

Przyczyna jest prozaiczna - Jackman nie chce być kojarzony wiecznie wyłącznie z tą rolą. Oznacza to, że nie tylko nie weźmie już udziału w potencjalnych kontynuacjach samodzielnych filmów poświęconych postaci Wolverine'a, ale także, że wycofa się ze wszystkich przyszłych projektów o X-Menach.

Nie znaczy to oczywiście, że Wolverine na dobre zniknie ze srebrnego ekranu - być może Jackmana zastąpi inny aktor. Z drugiej strony to chyba najbardziej wyeksploatowany bohater Marvela i być może decyzja aktora sprawi, że twórcy więcej uwagi poświęcą teraz innym postaciom z tego - przebogatego przecież - uniwersum.

REKLAMA
wolverine 2009

Zdjęcia do filmu "Wolverine 3" mają się rozpocząć w przyszłym miesiącu. Jego reżyserem jest James Mangold, a za scenariusz odpowiada David James Kelly. Informacje dotyczące jego fabuły nie zostały jeszcze ujawnione.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA