REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale

"I kto to mówi?" - polskie "Whos Line" dostępne online

Wczoraj TVP wyemitowało pierwszy odcinek "I kto to mówi?", czyli polskiej wersji popularnego show komediowego "Whose Line is it Anyway?". Nie spodziewałem się po nim wiele, ba! - byłem pewien, że okaże się okrutnie kiepski. A jednak - jest naprawdę nieźle. 

09.09.2013
18:06
„I kto to mówi?” – polskie „Whos Line” dostępne online
REKLAMA

Uwielbiam oryginalne "Whose Line" i w zdecydowanej większości nie potrafię strawić polskich kabaretów. "I kto to mówi?" nie miał więc u mnie łatwo, bo z jednej strony musiał spróbować zbliżyć się do poziomu swojego pierwowzoru (a nie jest to zadanie łatwe), z drugiej zaś występują w nim nieszczególnie lubiani przeze mnie artyści polskiej sceny kabaretowej. I choć Piotr Bałtroczyk to nie jest Drew Carey, a Wojtkowi Tremiszewskiemu do Ryana Stilesa sporo brakuje, to przy "I kto to mówi?" bawiłem się całkiem dobrze i chętnie obejrzę kolejne odcinki.

REKLAMA

Dla tych, którym jakiś sposobem umknął ten fenomenalny program i nie wiedzą czym w ogóle jest "Whose Line", krótkie wyjaśnienie. W ogromnym skrócie, jest to improwizowane show, w którym czterech komików odgrywa postaci i scenki, których temat narzucony jest przez prowadzącego. Rodzaj owych skeczy zależy zaś od wybranej gry. Aktorzy muszą na przykład podać jak najwięcej zastosowań dla wylosowanych przedmiotów, odegrać rozmowę, w której mogą korzystać jedynie z dwóch przygotowanych wcześniej kwestii albo odgadnąć kim (bądź też czym) są goście, którzy przyszli na ich imprezę.

"I kto to mówi?" jest na licencji oryginału, w związku z tym program ma identyczną formułę co "Whose Line". Mamy więc gospodarza (Piotr Bałtroczyk), który nagradza punktami improwizatorów (w pierwszym odcinku są to: Ewa Błachnio,  Antoni Królikowski, Tomasz Sapryk oraz wspomniany już Tremiszewski), za ich udział i zaangażowanie w kolejnych grach. Punkty, oczywiście, nie mają żadnego znaczenia. Prawie wszystkie gry - poza jedną, z którą nigdy wcześniej się nie zetknąłem - również są żywcem przeniesione z amerykańskiej wersji.

REKLAMA

Pierwszy odcinek jest - szczególnie na początku - nieco drętwy, ale z czasem się rozkręca i mimo, iż nie turlałem się po podłodze ze śmiechu, aktorom udało się mnie kilka razy rozbawić. Generalnie nawet wówczas, gdy żarty były średnie, nie czułem się zażenowany i zawstydzony ich marnością (co zdarza mi się notorycznie, ilekroć oglądał Łowców. B czy tym podobnych komików). Daję "I kto to mówi?" szansę i szczerze liczę, że rozkręci się w kolejnych epizodach.

Program nadawany jest w niedziele o godzinie 22:10 na TVP2. Zaraz po emisji, można go obejrzeć za darmo w Internecie na stronie vod.tvp.pl 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA