REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Chcesz być jak Gandalf? Zaszczep się na koronawirusa. Ian McKellen ma to już za sobą i czuje się „euforycznie”

Jeden z najwybitniejszych brytyjskich aktorów Ian McKellen jako jedna z pierwszych publicznych osób ma już za sobą szczepienie na koronawirusa. Mistrz kina znany z grania w takich seriach jak „Władca Pierścieni” i „X-Men” pochwalił się fanom zdjęciem z tego wydarzenia i opowiedział o swoim samopoczuciu.

17.12.2020
18:37
ian mckellen koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

Sir Ian McKellen to jedna z najważniejszych postaci światowego kina i absolutny weteran zawodu aktora. W swojej karierze wcielał się w dziesiątki postaci (czasem tak popularnych jak Gandalf, Magneto czy Sherlock Holmes), które nawet bardziej niż liczne nagrody ze Złotym Globem na czele zapewniły mu zaszczytne miejsce w panteonie tego zawodu. Brytyjczyk jako jedna z pierwszych gwiazd tego formatu przyznał się też publicznie do bycia homoseksualistą i od wielu lat angażuje się w walce o prawa osób LGBT+. A teraz zaangażował się w promowanie innego ważnego społecznie celu.

Ian McKellen ma za sobą szczepienie na koronawirusa i czuje się po nim doskonale.

Z racji swojego wieku 81-letni McKellen został wytypowany do przyjęcia szczepionki na koronawirusa już w najwcześniejszym etapie jej podawania. Aktor podzielił się szczegółami całego zdarzenia w rozmowie z mediami i w specjalnej wiadomości przesłanej fanom za pomocą mediów społecznościowych. Cała procedura odbyła się podobno bez kłopotów, a szczepienie było bezbolesne:

To bardzo specjalny dzień. Każdy, kto żyje tak długo jak ja, ma taką możliwość ze względu na wcześniejsze szczepienia. Starsza generacja powinna w 100 proc. poddać się temu zabiegowi, bo nie robimy tego tylko dla siebie a dla najbliższych nam osób. To jest nasz mały wkład w życie całego społeczeństwa. Oczywiście, że szczepienie jest bezbolesne i wygodne. A możliwość podziękowania pracownikom opieki zdrowotnej twarzą w twarz za ich ciężką, to bonus. Nie mam wątpliwości, by polecić zaszczepienie się innym osobom – napisał gwiazdor na swoim Instagramie.

REKLAMA

W rozmowie z portalem ITV Ian McKellen przyznał, że w czasach jego dzieciństwa istnienie powszechnej opieki zdrowotnej było jeszcze nowością, dlatego tym bardziej docenia istnienie Narodowej Służby Zdrowia. Podkreślił też, że czuje się „euforycznie” i podczas podania drugiej dawki szczepionki za kilka dni będzie chciał wyściskać wszystkich obecnych na miejscu lekarzy. Pełne nagranie wideo pokazujące moment podania szczepionki znajdziecie na wspomnianym portalu.

  • Czytaj także: Zaświadczenie o przyjęciu szczepionki na koronawirusa może stać się jednym z wymogów wejścia na koncert? Poznajcie naszą opinię na ten temat.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA