REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ian McShane w serialu "Amerykańscy bogowie". Ekranizacja zapowiada się wybornie

To nie ma prawa się nie udać. Informacje dotyczące powstającego od kilku miesięcy serial "Amerykańscy bogowie" nieustannie nastrajają optymistycznie. Najpierw dowiedzieliśmy się, że jego współscenarzystą będzie sam Neil Gaiman, teraz zaś ogłoszono, że w jednej z głównych ról wystąpi genialny Ian McShane. 

03.03.2016
11:22
Ian McShane w serialu Amerykańscy bogowie. Ekranizacja zapowiada się wybornie
REKLAMA
REKLAMA

Ian McShane to brytyjski aktor, reżyser i producent filmowy. Znany jest między innymi z roli Ala Swearengena z serialu „Deadwood”, Czarnobrodego z „Piratów z Karaibów” czy Walerana Bigoda z ekranizacji powieści Kena Folletta, „Filary Ziemi”. W "Amerykańskich bogach" McShane, którego wkrótce będziemy mogli oglądać w nowym sezonie "Gry o tron", wcieli się w Pana Wednesday - postać,  podającą się za wojennego uchodźce, byłego boga i króla Ameryki.

amerykańscy bogowie class="wp-image-51342"
REKLAMA

Serial "Amerykańscy bogowie" jest adaptacją powieści Neila Gaimana o tym samym tytule. Jej głównym bohaterem jest Cień, który kończy odsiadywać wyrok w więzieniu. Dwa dni przed opuszczeniem zakładu karnego dowiaduje się o śmierci swojej żony. Wracając do domu spotyka Pana Wednesday, który zatrudnia go jako swojego ochroniarza. Wspólnie wyruszają w niezwykłą podróż po Stanach Zjednoczonych.

Serial realizowany na zlecenie stacji Starz. Showrunnerami są Bryan Fuller („Hannibal”) i Michael Green („Gotham”), którzy napiszą również scenariusze do większości odcinków - wyjąwszy te, za które odpowiedzialny będzie sam Gaiman. Premiera odbędzie się w 2017 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA