REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Też się zastanawiasz dlaczego Ida Nowakowska jest wszędzie? Zagrała nawet w filmie z Seagalem

Ida Nowakowska urodziła dziecko, Ida Nowakowska pokazuje wisiorek z Biblią, Ida Nowakowską nową jurorką w TVP. Od miesięcy portale internetowe codziennie zasypują nas newsami dotyczącymi 30-letniej gwiazdy telewizji. Jak to tego doszło? Ja już wiem, a odpowiedź na to pytanie jest tak nudna, że przez aż ciekawa.

11.05.2021
20:45
ida nowakowska kim jest gwiazda TVP
REKLAMA

Oprócz pojawiania się w tabloidach, Ida Nowakowska jest przede wszystkim jurorką sztandarowych programów TVP „Dance, Dance, Dance” oraz „The Voice of Kids”, a także prowadzącą „Pytanie na śniadanie”. Przez moment nie będziemy jej oglądać na ekranach telewizorów, ponieważ właśnie urodziła synka. I tej wiadomości po prostu nie dało się przegapić, bo poinformowały o niej wszystkie duże polskie media. W sumie sam to też robię. Na tym właśnie polega jej fenomen.

REKLAMA

Ida Nowakowska nie wzięła się znikąd, ale ciężko pracowała na swoją pozycję.

Nie stała się sławna w wyniku skandalu, kontrowersji (no, może z wyjątkiem tego, że jest gwiazdą rządowej telewizji) lub przypadku. Nie ma też na tyle słynnych rodziców, by mogli siłą wepchnąć ją do telewizji. Jej ojcem jest nieżyjący już pisarz Marek Nowakowski, a matką malarka Joanna Maria Żamojdo.

Patrząc na jej krótką pod względem stażu, ale długą pod względem zawartości biografię, możemy dojść do prostego wniosku. Na wszystko sobie po prostu zapracowała, choć nie jest to klasyczna historia od zera do bohatera.

Co prawda wychowywała się w, można powiedzieć, uprzywilejowanej rodzinie artystów, ale oprócz tego jej kariera przebiegała płynnie i intensywnie. Ukończyła szkołę baletową w Warszawie i aktorstwo na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Na uczelni w Stanach poznała też swojego męża Jacka Herndona. Obycie w wielkim świecie i języku angielskim z pewnością stanowi żelazny punkt w jej CV.

Swoją edukację od razu przekładała na praktykę – również w Polsce i USA. Występowała na deskach Teatru Muzycznego Roma m.in. w musicalach „Koty” i „Piotruś Pan”, a także w Studio Buffo Janusza Józefowicza, gdzie grała w „Metrze” i „Romeo i Julii”. Za oceanem tańczyła w nowojorskiej Metropolitan Opera w „La Bayadere” i w Lincoln Center główną rolę w musicalu „Reel to Real”.

Już jako czternastolatka pojawiła się u boku Stevena Seagalla w filmie „Poza zasięgiem”. Mistrz kina akcji ścigał w nim handlarzy ludźmi w Polsce. Później grała epizodyczne role w „Sali Samobójców”, „Teraz albo nigdy” i „Na dobre i na złe”. Aktorstwo nie okazało się jednak jej przeznaczeniem, lecz taniec oraz bycie jurorką i prezenterką.

Ida Nowakowska dosłownie wytańczyła sobie popularność

Jednak to nie film z Seagalem był dla niej przełomowy, ale telewizyjne talent show. Brała udział w różnych tradycyjnych konkursach tańca, wiele z nich wygrała, jednak dopiero występ w pierwszej edycji wtedy jeszcze TVN-owskiego, a wkrótce TVP-owskiego „You Can Dance” (tancerze już go chcą bojkotować) przyniósł jej rozpoznawalność. Zajęła 10. miejsce, a teraz pewnie znów będzie jego jurorką wraz z Agustinem Egurrolą, który „zdradził” stację Mariusza Waltera na rzecz „Dance, Dance, Dance”.

Przez ostatnie 10 lat tyle się w jej życiu działo, że nawet nie ma co wymieniać wszystkiego (odsyłam ciekawskich do Wikipedii). Na pewno jej ważnym momentem jej kariery był udział w programie CBS „The World's Best” w charakterze jurorki, a także prowadzenie dziecięcej Eurowizji w 2019 i 2020. Sukces Roksany Węgiel sprawił, że konkurs śledziły tysiące, a może i miliony oczu. To też przysłużyło się temu, że Nowakowska była kojarzona przez coraz więcej osób - nie tylko tych w targecie TVP.

Otwartą religijnością z pewnością zaplusowała u Jacka Kurskiego.

Muszę dodać łyżkę dziegciu, bo nadal nie ujawniłem, jakim cudem stała się główną gwiazdą TVP. Idzie Nowakowskiej niczego nie brakuje. Jednak dobrze wiemy, że czasem uroda, talent i doświadczenie to za mało, by się wybić w zatłoczonym show-biznesie. Jestem przekonany, że bardzo pomógł jej w tym Pan Bóg. Dosłownie.

To jest prosta zależność – jeśli pojawiasz się w hitowych programach stacji, którą ogląda ćwierć Polski, to siłą rzeczy stajesz się sławna. A jeśli do tego podzielasz wyznanie głęboko wierzącego szefa, to stajesz się jego oczkiem w głowie. Brutalne, ale prawdziwe.

 class="wp-image-1717258"
Fot. https://twitter.com/fittiza

Jak myślicie, dlaczego TVP od kilku lat nagle tak bardzo nienawidzi Jurka Owsiaka, że aż zamazuje naklejki z serduszkami WOŚP? Dyrygent największej orkiestry świata jest na celowniku telewizji, bo nie jest idealnym katolikiem. Pomijając wojenkę z Krystyną Pawłowicz, apeluje „róbta, co chceta”, poruszył kiedyś temat eutanazji, na swoim festiwalu gości sektę Hare Kryszna, a także zdarza mu się krytykować Kościół. A takich ludzi przecież Jacek Kurski promować nie będzie.

Co innego Ida Nowakowska. Jest wręcz wzorem do naśladowania dla każdego katolika. Nie dość, że nie wstydzi się swojej religii (co samo w sobie nie jest złe), to wręcz z dumą się z nią obnosi. Na YouTube możemy znaleźć jej świadectwo wiary, na Instagramie chwaliła się prezentem od fana – wisiorkiem z mini-Biblią, modli się za dusze nienarodzonych dzieci i każdego dnia dziękuje Bogu za męża.

Tak znanych, uduchowionych i utalentowanych gwiazd młodego pokolenia ze świecą szukać (pierwszy przychodzi mi do głowy jeszcze Maciej Musiał, ale on podpadł prawicy za wsparcie Strajku Kobiet), dlatego też TVP i Ida Nowakowska korzystają z tego, na ile to możliwe.

REKLAMA

*zdjęcie główne: https://www.instagram.com/idavictoria

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA