REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Idris Elba i Matthew McConaughey oficjalnie w obsadzie "Mrocznej Wieży"

Krążące w internecie od kilku miesięcy plotki znalazły potwierdzenie. W ekranizacji "Mrocznej Wieży", najgłośniejszego cyklu powieściowego Stephena Kinga, w rolach głównych wystąpią Idris Elba oraz Matthew McConaughey. 

02.03.2016
9:52
Idris Elba i Matthew McConaughey oficjalnie w obsadzie filmu Mroczna Wieża
REKLAMA
REKLAMA

Idris Elba, gwiazda serialu "Luther", wcieli się w postać Rolanda Deschaina, ostatniego rewolwerowca, którego celem jest dotarcie do tytułowej Mrocznej Wieży, znajdującego się w centrum wszystkich światów. Roland to główny bohater cyklu Stephena Kinga. Z kolei Matthew McConaughey zostanie człowiekiem w czerni, antagonistą Deschaina. Wszyscy, którzy śledzili doniesienia dotyczące tej ekranizacji, nie będą zaskoczeni takim doborem obsady - o udziale obu aktorów mówiło się od kilku miesięcy, jednak dopiero teraz spekulacje te zostały oficjalnie potwierdzone. Wcześniej plotkowano, że udział w widowisku mogą wziąć między innymi Javier Bardem, Viggo Mortensen, Christian Bale czy Aaron Paul.

mroczna wieża class="wp-image-53127"

"Mroczna Wieża", pisana w latach 1970- 2012, składa się z ośmiu tomów i przez samego Kinga uznawana jest za najważniejsze dzieło w jego karierze. Kinowa wersja nie będzie dokładną adaptacją tego cyklu - fabuła pierwszego filmu rozgrywać się będzie mniej więcej w połowie literackiego oryginału. Zdjęcia do tej produkcji rozpoczną się za kilka tygodni. Premiera ma odbyć się w styczniu 2017 roku. Za reżyserię odpowiedzialny jest Nikolaj Arcel ("Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"), zaś autorami scenariusza są Akiva Goldsman ("Piękny umysł", "Czas zabijania") i Jeff Pinkner ("Zagubieni", "Niesamowity Spider-Man 2").

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA