REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Już dziś posłuchasz nowego albumu Iggy'ego Popa - "Post Pop Depression"

Nowa płyta legendarnego muzyka, Iggy'ego Popa, swoją oficjalną premierę ma 18 marca 2016 roku. Jednak już dziś można posłuchać dziewięciu kawałków, które znalazły się w albumie, zatytułowanym "Post Pop Depression". 

10.03.2016
16:42
Już dziś posłuchasz nowego albumu Iggy’ego Popa – „Post Pop Depression”
REKLAMA
REKLAMA

"Post Pop Depression" to siedemnasty krążek solowy Iggy'ego Popa. Praca nad albumem rozpoczęła się w styczniu ubiegłego roku. Produkcją "Post Pop Depression" zajął się Joshua Homme, amerykański gitarzysta, producent i członek grupy Kyuss. Nowy krążek Iggy'ego Popa nawiązuje swoim stylem do jego dwóch albumów z lat 70. XX wieku. Mowa tu o "The Idiot" i "Lust for Life". Obie płyty powstały we współpracy z Dawidem Bowie'em, który był ich producentem. W trakcie produkcji nowego krążka Homme miał dostęp do materiałów, które powstały w trakcie współpracy Iggy'ego Popa ze zmarłym w tym roku artystą. I rzeczywiście, trudno nie odnieść wrażenia, że na "Post Pop Depression" słychać gdzieś echo Bowie'ego.

REKLAMA

Nowy album Iggy'ego Popa posłuchacie, klikając TUTAJ, lub odtwarzając utwory w poniższym boksie.


Iggy Pop jest jednym z najbardziej znanych rockowych artystów. W swojej karierze, zarówno solowej jak i podczas współpracy z zespołem The Stooges, wydał ogółem kilkadziesiąt albumów. Jest wzorem dla wielu muzyków, choćby dla lidera grupy Red Hot Chili Peppers, Anthony'ego Kiedisa, który niejednokrotnie powtarzał, że jego inspiracją jest właśnie Iggy Pop.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA