REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Poznajcie Ilvermorny - szkołę magii z filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

Na swojej stronie internetowej Pottermore J.K. Rowling zamieściła szczegółowy opis Ilvermorny - znajdującej się w Ameryce Północnej szkoły magii i czarodziejstwa, która pojawi się w filmie "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". 

29.06.2016
17:27
Poznajcie Ilvermorny - szkołę magii z filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
REKLAMA
REKLAMA

Wielokrotnie wspominana na łamach Pottermore szkoła Ilvermorny, o której niewielkie wzmianki znaleźć można także w książce "Harry Potter i Czara Ognia", teraz doczekała się naprawdę obszernego wpisu, opisującego praktycznie wszystkie najważniejsze zagadnienia - od historii, przez słynnych uczniów, na domach kończąc. Czytelnicy i widzowie mieli dotąd okazję bliżej poznać trzy z jedenastu podstawowych szkół magii: Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, Akademia Magii Beauxbatons oraz Instytut Magii Durmstrang. To największe i najsłynniejsze placówki w Europie, które współzawodniczą ze sobą w Turnieju Trójmagicznym.

W filmie "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", który swoją premierę będzie miał w listopadzie 2016 roku, pojawi się nowa szkoła - Ilvermorny. Nie wiadomo na razie jak ważna rolę będzie ona odgrywać, definitywnie nie będzie ona jednak marginalna. Skoro J.K. Rowling zdecydowała się napisać na jej temat tak szczegółowy tekst, prawdopodobnie będzie ona dość istotna.

W Ilvermorny, podobnie jak w Hogwarcie, znajdują się cztery domy: Horned Serpent, Pukwudgie, Gromoptak oraz Wampus. Szkoła powstała na początku XVII wieku, założona przez Isolt Sayre – czarownicę, która uciekła z Wielkiej Brytanii do Ameryki przed okrutną ciotką Gormlaith Gaunt, morderczynią jej rodziców. Isolt po dwunastu latach spędzonych w swoistej niewoli u Gaunt udało się ukraść jej różdżkę, wcześniej należącą do samego Salazara Slitherina, wsiąść na statek Mayflower i odpłynąć. Ilvermorny założyła, by kształcić magiczne talenty w swoim dziecku, poczętym ze związku z mugolem Jamesem. Z czasem ta domowa szkółka przekształciła się w potężną placówkę. O jej historii przeczytacie tutaj. 

REKLAMA
fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć class="wp-image-67873"

Film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" opowiadać będzie o Newtonie Scamanderze, słynnym magizoologu, autorze popularnego podręcznika dla czarodziejów. Widowisko ma opowiadać historię związaną z powstaniem tej pozycji. Na ekranie zobaczymy między innymi Eddiego Redmayne, Colina Farrella, Ezrę Millera, Dana Foglera czy Johna Voighta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA